Przejdź do sekcji:

Niedziela w Muzeum: Muzeum dostępne

Co to znaczy – dostępne muzeum? To takie, które instytucję istniejącą materialnie, jak i jej cyfrowe oblicze, otwiera na oczekiwania osób o specjalnych potrzebach. Im dedykujemy spotkanie z cyklu „Niedziela w Muzeum” – „Muzeum dostępne”.

INFO

Miejsce

ms1, ul. Więckowskiego 36

Czas

20 czerwca 2021, godz. 12:00 – 16:00

O dostępność cyfrową muzeum dba w ramach projektu „Cyfrowe udostępnienie zasobów Muzeum Sztuki w Łodzi”, rozwijając portal zasoby.msl.org.pl. Pod tym adresem – niezależnie od obostrzeń sanitarnych – można zapoznać się z unikatową kolekcją muzeum. Jej rosnąca część jest opatrzona specjalnymi komentarzami. Osoby ze spektrum autyzmu skorzystają z tekstu ETR (easy-to-read) w uproszczonym języku polskim, dla osób z niepełnosprawnością wzroku są przygotowane audiodeskrypcje, dla osób z niepełnosprawnością słuchu – opisy w Polskim Języku Migowym.

Wszystkie te formy udostępnienia – oraz szereg innych – zaprezentujemy w siedzibie muzeum. Podczas spotkania „Niedziela w Muzeum” można będzie uczestniczyć w szeregu działań dedykowanych osobom o specjalnych potrzebach. Edukatorzy zapraszają na oprowadzanie po wystawie z audiodeskrypcją i tyflomateriałami, multisensoryczne warsztaty dla osób z niepełnosprawnością wzroku, działania dla osób z wyzwaniami kognicyjnymi. Uruchomią one wszystkie elementy muzeum – ekspozycję, magazyn studyjny, edukacyjną salę warsztatową.

WIĘCEJ INFO

wstęp

1 zł

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

Galeria

INFO

Miejsce

ms1, ul. Więckowskiego 36

Czas

20 czerwca 2021, godz. 12:00 – 16:00

wstęp

1 zł

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE