Przejdź do sekcji:

Nic nie zatrzyma idei sztuki – cykle na Facebooku, Instagramie i Twitterze

Zachęcamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych: facebook, instagram, twitter, gdzie codziennie publikujemy nowe treści w niżej wymienionych cyklach.


INFO

Miejsce

profile: Facebook, Instagram, Twitter

Czas

codzienne publikacje

Praca na dziś

Dziennik kwarantanny. Codzienne posty używające prac z kolekcji do lakonicznego komentowania zmieniającej się sytuacji i odliczające kolejne dni odosobnienia.

 

#OtwartyAtlasNowoczesności

Posty bazujące na dokumentacji wystawy „Atlas Nowoczesności” i specjalnie na tę okazję przygotowanych kuratorskich opisach prezentowanych tam prac.

 

Z archiwum programu publicznego

Posty przypominające uporządkowane tematycznie wykłady i dyskusje, jakie odbyły się w ms, a które można też samodzielnie eksplorować na portalu Zasoby.

 

„Którędy po sztukę” i „Przewodnik po sztuce”

Posty przypominające materiały filmowe przygotowane wspólnie przez Muzeum Sztuki w Łodzi i program TVP Kultura. W pierwszym cyklu przewodnikami po kolekcji muzeum są kuratorzy Muzeum Sztuki i zaproszeni goście; w drugim Zbigniew Libera, którego historie osadzamy na nowo w aktualnym kontekście

 

Urodziny Muzeum Sztuki w Łodzi

W związku z przypadającą w kwietniu 2020 roku 90. rocznicą powstania Muzeum Sztuki w Łodzi, przedpremierowo publikujemy na Facebooku fragmenty książki o prehistorii Muzeum, nad którą pracuje Maciej Cholewiński z Działu Dokumentacji Naukowej ms. Wpisy, uzupełniane materiałami archiwalnymi, dotyczą m.in. początków wystawiennictwa w Łodzi oraz powołania do życia Muzeum Nauki i Sztuki.

 

 

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

profile: Facebook, Instagram, Twitter

Czas

codzienne publikacje

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE