Przejdź do sekcji:

Nagrania terenowe

Cena: 38 zł
Waga: 0.32 kg

Zbiór esejów i rozmów o field recordingu, filozoficznej podróży z mikrofonem, nagrywaniu i gromadzeniu dźwięków świata, zarówno odgłosów natury jak i tych wytwarzanych przez cywilizację człowieka. 

Mikrofony zbierają więcej, niż chcielibyśmy przyznać. W nagraniach odbijają się nasze pragnienia i sprzeczności. Refleksja o field recordings – o słuchaniu „na faktach” – nie mogła trafić na dogodniejszy moment. Wygląda na to, że świat właśnie kończy się upłynniać, a może już spod nas wyparowuje. Postprawdę ogłoszono słowem roku. Wierzyć chce się tylko „AszDziennikowi”. Gdy załamaniu ulega wiara w mierzalny, „obiektywny” świat, a opisy rzeczywistości zostają zastąpione relacjami z prób jej wytwarzania, nagrywanie terenowe zyskuje na wadze jako jedna z praktyk, które decydują o kształcie ponowoczesności i zarazem go odzwierciedlają. Książka Filipa Szałaska – zbiór esejów i rozmów o field recordings – ujmuje dźwięk w siatkę interdyscyplinarnych odniesień (od filmów Ghibli i Herzoga przez sny po internetową pornografię), dowodząc, że opisuje on świat równie sugestywnie, co książki, obrazy, awatary. Najważniejsze trendy nowej humanistyki – postkolonializm, animal i thing studies, widmontologie – nie mogą dłużej obywać się bez niego.


Wydawca: Wydawnictwo w Podwórku
Autor tekstów: Filip Szałasek
Opracowanie: Dorota Szmit, Stanisław Danecki
Projekt graficzny: Krzysztof Stryjewski

ISBN 978-83-64134-19-7
Rok wydania: 2017
Format: 14,5 x 22 x 1,7 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 232
Ilość ilustracji: brak
Język: polski
Regulamin księgarni      Kontakt

Cena: 38 zł
Waga: 0.32 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE