Wspólny projekt

„Wspólny projekt” to cykliczny konkurs realizowany przez Muzeum Sztuki w Łodzi i Fundację Sztuki Polskiej ING. Jego podstawowym celem jest wsparcie artystów, którzy nie ukończyli 30 lat. 

„Wspólny projekt” to konkurs na najciekawszą artystyczną koncepcję, która zostanie zrealizowana przy wsparciu Muzeum Sztuki w Łodzi oraz Fundacji Sztuki Polskiej ING. Konkurs nie narzuca ścisłych ram dla artystycznej działalności dlatego wśród pomysłów zgłaszanych pojawiają się projekty: instalacji, działań performatywnych, badawczych, audialnych czy filmowych. Do udziału zgłaszać mogą się zarówno pojedyncze osoby jak i grupy występujące jako zespół.

Fundacja Sztuki Polskiej ING zajmuje się promocją polskiej sztuki współczesnej budując kolekcję oraz realizując projekty artystyczne, takie jak wystawy czy publikacje. Fundacja została utworzona w 2000 roku przez działające w Polsce spółki z Grupy ING. Kolekcja jest eksponowana w siedzibach fundatorów i udostępniane na wystawach organizowanych w instytucjach sztuki. Dzieła wchodzące w skład kolekcji to prace polskich artystów powstałe po 1989 roku.

Laureaci:

2013 – Katarzyna Baług – projekt „Fabryka Miejska”

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.