Przejdź do sekcji:

Muzeum rytmu

Muzeum Rytmu to projekt, w wyniku którego powstała wyjątkowa teoretyczno-abstrakcyjna instytucja. Rytm stał się w niej narzędziem badania fundamentów nowoczesności oraz zmysłowej struktury czasu w doświadczaniu codzienności. Wykraczając poza progi muzeum sztuki, projekt zestawiał sztukę współczesną i nowoczesną z badaniami etnograficznymi, kinem, muzyką i instrumentarium naukowym, aby wprawić w rezonans aparat krytyczny i umożliwić przeprowadzenie ćwiczeń z analizy rytmu.

Niniejsza książka oraz dokumentowana przez nią wystawa są efektem długotrwałych badań, które postrzegają sztukę jako jeden ze środków realizowania ideologii rytmu. Na ekspozycji pokazane były przedmioty, filmy i dokumenty związane z historią rozwoju sposobów mierzenia czasu, narzędziami do monitorowania pracy, choreografią i muzyką, które od wieków pozwalają człowiekowi doświadczać coraz bardziej złożonych rytmów.

Książka zawiera dokumentację wystawy oraz eseje i teksty.


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Autorzy tekstów: Lawrence Abu HamdanErick BeltránRobert BrainFrancisco Camacho HerreraNatasha GinwalaRobert HorvitzKen JacobsElisabeth LeboviciErnst MachAngela MelitopoulosDaniel MuzyczukNana Oforiatta-AyimJean PainlevéForrestine PaulayKathleen RiveraSimon SchafferGeorg SimmelWadada Leo SmithStephen Willats i Jason Young.
Koncepcja i redakcja naukowa: Natasha GinvalaDaniel Muzyczuk
Koordynacja wydawnicza: Przemysław Purtak
Projekt graficzny i skład: Ryszard Bienert

PL: ISBN 978 83 638 20 671, EN: ISBN 978 83 63820 68 8
Rok wydania: 2017
Format: 22 x 27 x 3 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 254
Ilość ilustracji: ok 45  (kolorowe26 i 19 czarno-białych)
Język: wydanie polskie i angielskie

Publikacja towarzysząca wystawie „Muzeum rytmu” 25.11.2016 - 5.03.2017, Muzeum Sztuki | ms1

Cena 120 zł - wersja polskojęzyczna, 185 zł - wersja angielskojęzyczna.
Publikacja dostępna w sprzedaży w naszej księgarni.


POBIERZ FRAGMENT          KSIĘGARNIA


 

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE