Pobierz fragment

Cena: 75 zł
Waga: 0.65 kg


Zmiennokształtność: Eisenstein jako metoda

 

Potraktowanie Eisensteina jako metody oznacza odwołanie do jego teorii i praktyki przy jednoczesnym usytuowaniu jej w kontekście biografii artysty. Dopiero w ten sposób możliwe było pokazanie, jak dyskurs ten wyłania się z konkretnego doświadczenia i dotyka tematów istotnych także dla sztuki współczesnej.
Sam artysta wskazuje takie rozwiązanie, używając w Metodzie skrótu „M”, który oznacza – zamiennie – zarówno metodę, jak i „mémoires” (wspomnienia).
Esejom Aleksandry Jach oraz Eleny Vogman i Iana Christiego, badaczy twórczości Eisensteina, które złożyły się na publikację, towarzyszy dokumentacja wystawy Zmiennokształtność: Eisenstein jako metoda, prezentowanej w Muzeum Sztuki w Łodzi.
W książce znajdują się także reprodukcje rysunków Eisensteina pochodzących z kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi, nowojorskiej galerii Alexander Gray, moskiewskiego Archiwum Literatury i Sztuki oraz kolekcji Rodnianskich.


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Autorzy tekstów: Aleksandra Jach, Elena Vogman, Ian Christie
Koncepcja i redakcja naukowa : Aleksandra Jach
Redakcja stylistyczno-językowa i korekta: Agnieszka Hatowska
Redakcja stylistyczno-językowa wersji angielskiej: William Gilcher, Eliza Rose
Koordynacja wydawnicza: Martyn Kramek
Projekt graficzny i skład: Turbodizel

ISBN 978-83-63820-74-9
Rok wydania: 2018
Format: 22 x 27 x 1,5 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 180
Ilość ilustracji: ok 109  (103 kolorowe i 6 czarno-białych)
Język: wydanie dwujęzyczne polskio-angielskie

Publikacja towarzysząca wystawie „Eisenstein jako metoda” 22.06 - 23.09.2018 Muzeum Sztuki | ms¹ Więckowskiego 36, Łódź


regulamin księgarni      kontakt


 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.