Przejdź do sekcji:

Monografia Muzeum Sztuki w Łodzi nagrodzona!

30 listopada 2015 r. w Muzeum Narodowym w Warszawie odbyło się spotkanie podsumowujące drugą edycję przeglądu Muzeum Widzialne. Monografia Muzeum Sztuki w Łodzi zdobyła I nagrodę w kategorii "Wydawnictwa książkowe lub multimedialne". 

Tom pierwszy Monografii skupia się na historii instytucji, dla której osią pozostaje Międzynarodowa Kolekcja Sztuki Nowoczesnej grupy „a.r.”, pokazana po raz pierwszy publiczności w Miejskim Muzeum Historii i Sztuki im. J. i K. Bartoszewiczów 15 lutego 1931 roku. Książka pokazuje kolejne węzłowe punkty w historii instytucji, pozwala przyjrzeć się zarówno jej przedwojennemu, jak i powojennemu  rozwojowi.   

Drugi tom Monografii zrodził się z potrzeby przemyślenia i poddania krytycznej refleksji działalności Muzeum Sztuki w Łodzi na przestrzeni ostatnich lat. O jej skomentowanie w pierwszej kolejności zostało poproszonych siedmiu artystów: Józef Robakowski, Jakub Woynarowski, Agnieszka Polska, Mona Vatamanu i Florin Tudor, Wendelien van Oldenburg i Stuart Bailey. 

Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Redakcja: Daniel Muzyczuk, Magdalena Ziółkowska
Projekt graficzny i skład: Poważne Studio - Małgorzata Frąckiewicz, Tomasz Głowacki, Alicja Kobza
Rok wydania: 2015

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

Galeria

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE