Przejdź do sekcji:

Dom Mody Limanka w sztuce „Mieszkanie” oraz spotkanie z Callą Henkel i Maxem Pitegoffem

INFO

Miejsce

ms2, Ogrodowa 19, przestrzeń wystawy "Peer-to-peer"

Czas

12 października 2018, piątek, godz. 18.00; 13 października 2018, sobota, godz. 17.00; 14 października 2018, niedziela, godz. 17.00

Wydarzenie w ramach wystawy „Peer-to-Peer. Praktyki kolektywne w nowej sztuce”.

„Kiedy wracam myślami do przeszłości: nasze głosy ochrypły, włosy zmatowiały, po protestach w końcu spadliśmy na ziemię. To nie jest raj, o który walczyliśmy, o... wspólne mieszkanie... restaurację... to” – mówi rozczarowana Cynthia, jedna z pięciorga lokatorów „Mieszkania”, sztuki z repertuaru berlińskiego New Theater, na której łódzką adaptację zaprasza Dom Mody Limanka.

W tytułowym mieszkaniu na śniadania, obiady i kolacje serwuje się ramen. Star, Arnold, Kevin, Cynthia i Marion – jak składniki zupy wrzucone do jednego gara – próbują skomponować dobrze zharmonizowany, kolektywny przepis na własne utrzymanie i wsparcie nieokreślonej „misji”. Z czasem misja organizacji wydaje się jednak słabnąć, ramen stygnie, a bohaterowie z towarzyszy i współlokatorów, powoli stają się jedynie współpracownikami.

Tej jesieni na łódzkim bruku w nieokreślonej przyszłości, gdzie nawet targane zmianami klimatu śmieci mogą być haute couture, Star, Arnold, Kevin i Marion zmierzą się z pytaniem: „Czy kolektyw to coś więcej niż pilnowanie czyja kolej kupna kawy?”.

Sztuka „Mieszkanie” zostanie wystawiona w przestrzeni wystawy „Peer-to-Peer. Praktyki kolektywne w nowej sztuce” (ms2, parter) trzykrotnie: w piątek 12 października (godz. 18.00), sobotę 13 października (godz. 17.00) i niedzielę 14 października (godz. 17.00).

 

Dodatkowo w sobotę zapraszamy na spotkanie z autorami scenariusza, Callą Henkel i Maxem Pitegoffem, które odbędzie się bezpośrednio po inscenizacji sztuki.

Spotkanie prowadzone będzie w j. angielskim.


Scenariusz oryginalny: Calla Henkel & Max Pitegoff

Adaptacja i reżyseria: Dom Mody Limanka

Obsada: 

Star - Monika Dembinska 

Arnold - Tomasz Armada

Kevin - Kacper Szalecki

Cynthia - Dominika Ciemięga

Marion - Sasa Lubińska

Patrick - Pamela Bożek

Deardra - Kinga Świtoniak

Sara - Aurelia Mandziuk

Phillip - Jakub Dylewski

Chelsea - Aleksandra Grabarz

Milton - Marcin Polak

Daniel - Dawid Furkot

Narratorka - Coco Kate

 

Dom Mody Limanka

Dom Mody Limanka w połowie 2017 roku powołali do życia Tomasz Armada, Coco Kate, Sasa Lubińska i Kacper Szalecki. Od momentu pojawienia się̨ na łódzkiej scenie artystycznej zostali okrzyknięci mianem cudownych dzieci rodzimej mody, fotografii i programów antykulinarnych. W krótkim czasie działalności – prowadzonej głownie w mieszkaniu, którego lokatorami są̨ członkinie i członkowie DML – udało im się̨ zorganizować́ kilkadziesiąt akcji, koncertów i innych przedsięwzięć́, często z gościnnym udziałem kolejnych twórców.

 

New Theater

Pod szyldem powołanego do życia w Berlinie New Theater (2013–2015/16) kolektywnie powstawały dramaty i inscenizacje, do których scenografie, ścieżki dźwiękowe i kostiumy przygotowywała skupiona wokół projektu społeczność́. Składali się̨ na nią̨ głównie europejscy i amerykańscy artyści wizualni i pisarze wprzęgnięci do amatorskiej produkcji per formatywnej przez Callę Henkel i Maxa Pitegoffa. Większość́ opracowanych w ten sposób scenariuszy poświecono byciu razem, często w pułapce toksycznych relacji.

 

Bilety w cenie 1 zł do nabycia na parterze, w kasie muzealnej.

 

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

ms2, Ogrodowa 19, przestrzeń wystawy "Peer-to-peer"

Czas

12 października 2018, piątek, godz. 18.00; 13 października 2018, sobota, godz. 17.00; 14 października 2018, niedziela, godz. 17.00

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE