Przejdź do sekcji:

Mieke Bal oprowadza po wystawie „Atlas Nowoczesności. Ćwiczenia”

Zapraszamy na oprowadzanie światowej sławy badaczki, teoretyczki i krytyczki kultury wizualnej Mieke Bal po wystawie „Atlas Nowoczesności. Ćwiczenia” połączone z projekcją jej najnowszego eseju filmowego It's About Time! Reflections of Urgency,


INFO

Miejsce

przestrzeń wystawy „Atlas nowoczesności. Ćwiczenia” i sala audiowizualna ms2, ul. Ogrodowa 19

Czas

17 października (niedziela) - 16:00 Oprowadzanie Mieke Bal po wystawie; 14:00-18:00 Projekcja eseju filmowego Mieke Bal

Już 17 października o 16.00 Mieke Bal oprowadzi po wystawie, a w godzinach 14.00-18.30 będzie można wziąć udział w projekcji w sali audiowizualnej nowego eseju filmowego Mieke Bal It's About Time! Reflections of Urgency (32 min), który powstał we współpracy z doktorantami i studentami łódzkiej Szkoły Filmowej.

Wydarzenie w języku angielskim, wstęp w cenie biletu na wystawę.

Mieke Bal – teoretyczka i krytyczka kultury; artystka wideo. W latach 2005-2011 była profesorą Królewskiej Holenderskiej Akademii Sztuki i Nauki. Pracuje w Amsterdamskiej Szkole Analizy Kulturowej Uniwersytetu w Amsterdamie. Zakres jej zainteresowań obejmuje biblijny i klasyczny antyk, XVII-wieczną i współczesną sztukę oraz współczesną literaturę, feminizm i kulturę migracyjną. Na jej liczne publikacje składają się: A Mieke Bal Reader (2006), Traveling Concepts in the Humanities (2002) i Narratology (czwarte wydanie, 2017). Z kolei prace wideo wystawiane międzynarodowo zostaly zrealizowane w formie dokumentu o migracji, z których Separations, State of Suspension, Becoming Vera oraz instalacja Nothing is Missing stanowią część kolektywu Cinema Suitcase. Poandto, wraz z Michelle Williams Gamaker zrealizowała film fabularny A Long History of Madness (teoretyczną fikcję o szaleństwie) oraz związane z nim wystawy (2012). Jej kolejny projekt Madame B: Explorations in Emotional Capitalism, również z Michelle, jest wystawiany na całym świecie. Niedawno ukończyła projekt filmu fabularnego i 5-ekranową instalację o René Descartes i jego nieszczęśliwie kończącej się przyjaźni z królową Szwecji Kristiną. Okazjonalnie występuje jako niezależna kuratorka. Jej współkuratorska wystawa 2MOVE odwiedziła cztery kraje. W 2017 roku była kuratorką wystawy dla muzeum Muncha w Oslo.


Więcej informacji o autorce znajdziecie TUTAJ

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Atlas Nowoczesności. Ćwiczenia”.

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

przestrzeń wystawy „Atlas nowoczesności. Ćwiczenia” i sala audiowizualna ms2, ul. Ogrodowa 19

Czas

17 października (niedziela) - 16:00 Oprowadzanie Mieke Bal po wystawie; 14:00-18:00 Projekcja eseju filmowego Mieke Bal

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE