Przejdź do sekcji:

Michał Jachuła oprowadza po wystawie "Jerzy Krawczyk. Myszy i ludzie"

Zapraszamy na oprowadzanie Michała Jachuły, historyka sztuki i współkuratora wystawy "Jerzy Krawczyk. Myszy i ludzie" w Muzeum Sztuki w Łodzi.

INFO

Miejsce

ms2, Ogrodowa 19

Czas

2.07.2022, sobota, godz. 13.00

Wystawa " Jerzy Krawczyk. Myszy i ludzie", zorganizowana we współpracy z Zachętą – Narodową Galerią Sztuki, przedstawia rzadko poruszane wątki twórczości łódzkiego artysty. Ekspozycja w Muzeum Sztuki w Łodzi proponuje skupienie się na warunkującej całą twórczość Krawczyka perspektywie. Nowe odczytanie malarstwa artysty każe widzieć je jako w całości naznaczone traumą Holokaustu.

Odsłonę w Muzeum Sztuki w Łodzi poprzedziła przekrojowa wystawa "Jerzy Krawczyk. Gra o wszystko", prezentowana w Zachęcie. Obu pokazom towarzyszy polsko-angielska publikacja pod redakcją Michała Jachuły, przybliżająca wielowątkową twórczość artysty.


_____________________________________________________________________________________


Michał Jachuła
Jest historykiem sztuki, kuratorem, autorem tekstów i wywiadów o sztuce. Ukończył historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i studia kuratorskie w Center for Curatorial Studies w Bard College w Annandale-on-Hudson, Nowy Jork.

WIĘCEJ INFO

oprowadza

Michał Jachuła

wstęp

w cenie biletu na wystawę + 1 zł

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

ms2, Ogrodowa 19

Czas

2.07.2022, sobota, godz. 13.00

oprowadza

Michał Jachuła

wstęp

w cenie biletu na wystawę + 1 zł

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE