Przejdź do sekcji:

Miasto życzliwe. Jak kształtować miasto z troską o wszystkich

Cena: 49.90 zł
Waga: 0.76 kg

Autor analizując architekturę najlepiej funkcjonujących europejskich miast stara się znaleźć najlepsze rozwiązania służące stworzeniu najbardziej przychylnej ludziom przestrzeni miejskiej.

Przez lata wmawiano nam, że musimy wybrać: albo zieleń i spokój albo mieszkanie w mieście. Ta alternatywa jest fałszywa, bo tylko połączenie tych pozornych sprzeczności tworzy jakość, o którą nam chodzi – dobrze funkcjonujące przyjazne miasto. Więc tym, czego powinniśmy żądać są: zieleń, cisza, spokój i bezpieczeństwo, a to wszystko w mieście, blisko usług potrzebnych na co dzień – napisała w przedmowie do polskiego czytelnika Joanna Erbel.

 Wysoka jakość życia i gęsta zabudowa w Polsce brzmi jak para przeciwieństw. Większość nowych inwestycji, które wyrastają w ostatnich latach, to nieprzyjazne do życia blokowiska pozbawione sąsiedzkiej bliskości, dostępu do zieleni, pełnowymiarowych przestrzeni rekreacyjnych i niezbędnych usług. Jednocześnie wiemy, że przestrzeń w mieście jest niezwykle cenna, a rozlewanie się miast jest negatywnym zjawiskiem. Wydaje się zatem, że jesteśmy rozdarci pomiędzy potrzebą dobrego życia, a pochłanianiem kolejnych obszarów pod zabudowę. Może być jednak inaczej. David Sim – szkocki architekt, od lat związany z biurem architektonicznym Gehl Architects, daje nam gotową instrukcję jak budować przyjazne miasta o dużej gęstości. Autor prowadzi nas przez europejskie miasta, które mogą być dla nas wzorem do naśladowania. To nie abstrakcyjne, akademickie dywagacje, ale działające rozwiązania, które autor przekazuje nam w postaci prostych dziewięciu zasad. Ta książka sprawia, że z nadzieją patrzymy na przyszłość naszych miast.


Wydawca: Wydawnictwo Wysoki Zamek
Autorzy tekstów: David Sim, Wstęp: Joanna Erbel, Jan Gehl
Tłumaczenie tekstów: Klementyna Dec, Weronika Mincer
Redakcja: Wojciech Nowakowski
Projekt graficzny: David Sim, Maria Pałejko, Piotr Pałejko

ISBN 978-83-956802-7-4
Rok wydania: 2020
Format:  20,3 x 22,5 x 2 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 276
Ilość ilustracji: 509 (barwne)
Język publikacji: polski


Regulamin księgarni          Kontakt

Cena: 49.90 zł
Waga: 0.76 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE