Przejdź do sekcji:

Miasto nie moje

Cena: 5 zł
Waga: 0.48 kg
Publikacja poświęcona fotografii miasta, ukazującej je jako przestrzeń obcą i groźną a zarazem tajemniczą

Miasto nie moje to fotograficzna opowieść o mieście brutalnym, obcym i groźnym, a zarazem niemożliwym i ulotnym, tajemniczym i romantycznym. Tytuł odnosi się do dwóch spojrzeń. Miasto jest nie moje, bo wizja miasta, jego tajemniczość i odrealnienie powodują, że jest ono odległe od tego, co z doświadczenia o nim wiemy oraz co widzimy w reklamach i przewodnikach.

Z drugiej zaś strony, miasto jest nie moje, bo część reporterska ukazuje to, czego, na co dzień nie chcemy widzieć, obrazy miejskich przestrzeni niewygodnych, niechcianych, brudnych. Więc miasto czyje? Publikacja prezentuje wizję miasta jako skomplikowanego żywego organizmu mającego szczególną władzę nad jego mieszkańcami. Punktem wyjścia do tych rozważań są fotografie ukazujące kilka polskich miast. Każda z nich opowie własną historię, czasem dramatyczną i przejmującą, to znów smutną i pełną lęków, melancholijną lub nawet nostalgiczną.

Publikacja towarzyszyła wystawie poświęconej fotografii miasta "Miasto nie moje", która miała miejsce w Muzeum Sztuki w Łodzi w 2006 roku.


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi 
Autorzy tekstów: Ewa Gałązka, Tomasz Ferenc, Sławomir Magala, Iwona Magdalena Perkowska
Redakcja: Monika Wesołowska
Projekt graficzny: Małgorzata Gałach, Krzysztof Jóźwiak

ISBN 987-83-87937-46-1
Rok wydania: 2007
Format: 16,5 x 23,5 x 1,3 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 146
Ilość ilustracji: 25  (9 kolorowe i 16 czarno-białych)
Język: polski


Regulamin księgarni             Kontakt


 

Cena: 5 zł
Waga: 0.48 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE