Przejdź do sekcji:

Materialność filmu - wykład Bregt Lameris

INFO

Miejsce

ms², Ogrodowa 19, sala audiowizualna

Czas

19 czerwca 2019, godz. 19.00

Czy archiwa filmowe są niewinne? Jak opowiadają o historii filmu i historii w ogóle? Wykład Bregt Lameris, autorki książki "Film Museum Practice and Film Historiography".

Bregt Lameris, badaczka archiwów filmowych, w swojej książce pokazuje, jak film archiwalny wykorzystywany jest w strategiach wystawienniczych instytucji kultury i jak wiąże się to z praktyką wspierania współczesnej twórczości filmowej. W ramach wykładu autorka opowie o materii filmu analogowego i jej wykorzystaniu do analizowania przeszłości. Opierać się będzie na badaniach, które przeprowadziła w archiwum filmowym Lichtspiel / Kinemathek w Bernie w Szwajcarii i gdzie wspólnie z Barbarą Flückiger opracowała kurs o nazwie "Materiality of Film" [Materialność filmu]. Placówka ta jest jest jednym z niewielu miejsc w Szwajcarii, które posiada pokaźną kolekcję filmów analogowych, a nadto konserwuje i restauruje urządzenia do ich projekcji, w tym tak niestandardowych jak Scopitones, czy projektory do filmów soczewkowych.

Wykład prowadzony był w języku angielskim.

Bilety: 1 zł (do kupienia w kasie przed wydarzeniem)

Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne „Venae Artis”.

Spotkanie dofinansowano z budżetu Miasta Łodzi.

Zorganizowane przy wsparciu:

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

ms², Ogrodowa 19, sala audiowizualna

Czas

19 czerwca 2019, godz. 19.00

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE