Przejdź do sekcji:

Maska. Gęba. Pupa.

Co się kryje za kostiumem, maską pośmiertną i przebierankami w sztuce? Gdzie dokładnie krzyżują się drogi sztuki i snobizmu? Odpowiedzi na te i inne pytanie będzie można odnaleźć w najbliższy czwartek w ms2. Szlakiem sztuki Maska. Gęba. Pupa od Witkacego po Kozyrę poprowadzi Agnieszka Wojciechowska-Sej.

Muzeum Sztuki zaprasza na pierwsze w Polsce zwiedzanie ekspozycji przygotowane z myślą o dorosłych. Kolekcji sztuki XX i XXI wieku nie da się zwiedzić nawet w ciągu jednego dnia. Można za to skoncentrować się na kilku z pięciuset eksponatów, by następnie drobiazgowo i odważnie je zinterpretować. Nowa propozycja wizyty w ms2 nie ogranicza się do zwiedzenia galerii. Każdorazowo uczestników czekają niespodzianki: od interaktywnych gier i eksperymentów intelektualnych, po projekcje filmowe i rekwizyty odwołujące się do doświadczeń życiowych.

Muzeum prowadzi po tematycznych Szlakach Sztuki w czwartki o g. 17.17. Natomiast każdego dnia grupy mogą umówić się na ekspresowe, wybiórcze z konieczności oglądanie wyboru z Kolekcji sztuki XX i XXI wieku. Oprowadzenie szlakiem ms2. Próba całości połączone jest z wyjaśnieniem, w jaki sposób dzieła zostały zinterpretowane w ramach czterech toposów. Uczestnictwo w spacerze to koszt biletu ulgowego – 4,5 zł.

Szlaki sztuki w lutym:
19.02, g. 17.17 – W poszukiwaniu straconego czasu, prowadzenie: Małgorzata Wiktorko
26.02, g. 17.17 – Maska. Gęba. Pupa, prowadzenie: Agnieszka Wojciechowska-Sej

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE