Przejdź do sekcji:

Marta Krześlak oprowadza po "Komponowaniu przestrzeni"

INFO

Miejsce

ms², Ogrodowa 19, przestrzeń wystawy

Czas

24 stycznia 2020, godz. 17:00

Oprowadzanie Marty Krześlak po wystawie "Komponowanie przestrzeni. Rzeźby awangardy".

Wystawa „Komponowanie przestrzeni. Rzeźby awangardy” stawiała pytanie o to, w jaki sposób artystki i artyści – eksperymentując z materialnością i plastycznością czasu, przestrzeni oraz dynamiki rytmów ludzkiego ciała – oddawali złożoność doświadczenia nowoczesności. Podczas oprowadzania Marty Krześlak postaraliśmy się prześledzić, czym charakteryzowały się ich poszukiwania nowych relacji pomiędzy abstrakcyjną formą a ruchem oraz jakie wizje relacji człowieka z otoczeniem proponowali.

Więcej o wystawie "Komponowanie przestrzeni. Rzeźby awangardy".

Marta Krześlak – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (2018). Studiowała też na Wydziale Sztuki Mediów w Warszawie oraz École nationale supérieure des beaux-arts de Lyon. Obecnie studentka drugiego roku środowiskowych studiów doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2018 roku otrzymała Grand Prix na Festiwalu Młode Wilki, Główną Nagrodę w Konkursie Fundacji Grey House oraz została laureatką Konkursu Najlepszych Dyplomów w Gdańsku. Jej prace prezentowane były na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Łódzkiego w 2017 roku. Jej zainteresowania oscylują wokół marzeń, wspomnień, zapamiętanych lub wyobrażonych krajobrazów. Używając obiektów znalezionych, buduje narracje, w których analizuje naturę ludzkiego działania, często podkreślając jego absurdalność. Mieszka w Grabinie pod Łodzią.

Wstęp wolny

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

ms², Ogrodowa 19, przestrzeń wystawy

Czas

24 stycznia 2020, godz. 17:00

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE