Przejdź do sekcji:

MALUCHY W MUZEUM. Warsztaty familijne dla dzieci 1+

Maluchy w Muzeum to cykl warsztatów dla dzieci w wieku 1+. Zajęcia odbywają się w ms2 przy ul. Ogrodowej 19, w środy o godzinie 12:12. Dołącz do nas i zobacz, jak koła, trójkąty i prostokąty, a także kolory i niekolory rozrabiają w muzeum.

 

Warsztaty adresujemy do niewielkich grup (łączna maksymalna liczba uczestników, wraz z opiekunami, to 12 osób). Aby wziąć w nich udział, należy zadzwonić pod numer tel. 605 060 063. Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. W wypadku wystąpienia niepokojących objawów, prosimy o zrezygnowanie z udziału w wydarzeniu.


09.06.2021, środa, g. 12:12
ms2, Ogrodowa 19
temat: CZERWONE
prowadzi: Marta Wlazeł

Czerwone są jabłka i słodkie, letnie truskawki. Czerwona farba jest wesoła i zawsze dobrze widoczna. Czy znajdziemy ten kolor na obrazach w Muzeum Sztuki?

16.06.2021, środa, g. 12:12
ms2, Ogrodowa 19
temat: ZIELONE

Zielona mięta jest orzeźwiająca i pięknie pachnie. Podobnie jak bazylia i oregano. Na marcowych zajęciach spróbujemy zrobić zieloną barwę z naturalnych składników. Zbadamy, czy z zielonych warzyw da się zrobić zielone stemple. Sprawdzimy czy na wystawie Atlas Nowoczesności są zielone dzieła sztuki.

23.06.2021, środa, g. 12:12
ms2, Ogrodowa 19
temat: ŻÓŁTE

Żółte są żonkile i ciepły nadmorski piasek. Czy w Muzeum Sztuki odnajdziemy ten radosny kolor? Na zajęciach zbadamy właściwości żółtej farby i żółtej bibułki, a nasze doświadczenia zostaną  zanotowane na żółtym papierze.

30.06.2021, środa, g. 12:12
ms2, Ogrodowa 19
temat: NIEBIESKIE

Razem z dziećmi poszukamy niebieskich dzieł sztuki na wystawie Atlas Nowoczesności, a potem wykonamy mapy, zaznaczając nasze ślady niebieską taśmą. Następnie zbadamy właściwości niebieskich pigmentów rozpuszczając je w wodzie. Efekty zabiegów odciśniemy na grubym papierze.

Załączniki

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE