Przejdź do sekcji:

MALUCHY W MUZEUM. Warsztaty familijne dla dzieci 1+

Wiesz wszystko o bezglutenowych biszkoptach, rytmie drzemek, wywabianiu śladów marchewki z koszulek w rozmiarze 74 oraz wadach i zaletach kangurowania? Jeśli tak – Muzeum Sztuki zaprasza Cię na cykl MALUCHY W MUZEUM.

MWM to cykl zajęć przygotowany specjalnie dla rodziców na urlopie macierzyńskim lub tacierzyńskim, którzy mają ochotę w środę o 12:12 spędzić ze swoimi małymi pociechami godzinę w Muzeum Sztuki w Łodzi. Sztuka nowoczesna może stać się bowiem wspólną przygodą dla Rodzica i Dziecka. Zapewniamy przyjazną przestrzeń na pierwszym piętrze Muzeum, przewijak w łazience i miejsce parkingowe dla wózków.

Warsztaty adresujemy do niewielkich grup (łączna maksymalna liczba uczestników, wraz z opiekunami, to 16 osób). Aby wziąć w nich udział, należy zadzwonić pod numer tel. 605 060 063. Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. W wypadku wystąpienia niepokojących objawów, prosimy o zrezygnowanie z udziału w wydarzeniu.


22.09.2021, środa, godz. 12:12

ms1, Więckowskiego 36, wejście od Gdańskiej 43, sala edukacyjna

Tytuł: Prostokąt

PROSTOKĄT stanie w centrum wrześniowych zajęć – odnajdziemy go nie tylko w rzeźbach i obrazach na wystawie w Muzeum Sztuki,  ale również w kształcie... kruchych herbatników.


29.09.2021, środa, godz. 12:12

ms1, Więckowskiego 36, wejście od Gdańskiej 43, sala edukacyjna

Tytuł: Rośliny

Czy w muzeum, które kolekcjonuje sztukę współczesną, uda się znaleźć obrazy przedstawiające ROŚLINY? Świat flory jest bardzo zróżnicowany należy do niego ogromne drzewo i malutka stokrotka. Kwiaty pachną, ale są też źródłem cennych barwników. Czy uda nam się stworzyć obraz gdzie tworzywem i tematem będą rośliny?


06.10.2021, środa, godz. 12:12

ms2, Ogrodowa 19, sala edukacyjna

Tytuł: Zwierzęta

Biało czarna zebra i groźny lew. Kolorowe papugi i czarne, pracowite mrówki. Czy odnajdziemy wszystkie te ZWIERZĘTA w dziełach sztuki nowoczesnej? Wyruszymy na małe polowanie, a jego efekty utrwalimy posługując się klejem, papierem i kolorową bibułą.


13.10.2021, środa, godz. 12:12

ms2, Ogrodowa 19, sala edukacyjna

Tytuł: Niebieskie

Razem z dziećmi poszukamy NIEBIESKICH dzieł sztuki na wystawie Atlas nowoczesności, a potem wykonamy mapy, zaznaczając nasze ślady niebieską taśmą. Następnie zbadamy właściwości niebieskich pigmentów rozpuszczając je w wodzie. Efekty zabiegów odciśniemy na grubym papierze.


20.10.2021, środa, godz. 12:12

ms2, Ogrodowa 19, sala edukacyjna

Tytuł: Czerwone

CZERWONE jabłka są pyszne i soczyste. Obejrzymy je na obrazach eksponowanych na wystawie Atlas nowoczesności. Poszukamy czerwieni w otaczającym nas świecie, a nasze spostrzeżenia zapiszemy czerwoną bibułą i czerwoną farbą na czerwonym kartonie.


27.10.2021, środa, godz. 12:12

ms2, Ogrodowa 19, sala edukacyjna

Tytuł: Zielone

Zielona mięta jest orzeźwiająca i pięknie pachnie. Podobnie jak bazylia i oregano. Na październikowych zajęciach spróbujemy zrobić zieloną barwę z naturalnych składników. Zbadamy, czy z zielonych warzyw da się zrobić ZIELONE stemple. Sprawdzimy czy na wystawie Atlas nowoczesności są zielone dzieła sztuki.

Załączniki

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE