Przejdź do sekcji:

Łódź-ORWO - wykład i dyskusja

INFO

Miejsce

ms², Ogrodowa 19, sala audiowizualna

Czas

18 października 2019, piątek, godz. 18:00

Profesor Jan Kubasiewicz, który na co dzień wykłada na bostońskiej uczelni MassArt, podczas wizyty w Łodzi opowie o jednym ze swoich studenckich projektów. Jego kolekcja fotografii zatytułowana po prostu „Łódź-ORWO” przedstawia portret miasta z okresu transformacji. To co udało mu się wówczas uchwycić z jednej strony sygnalizuje początek końca komunizmu w Polsce, z drugiej zapowiada pojawienie się specyficznej odmiany rodzimego kapitalizmu. Projekt „Łódź-ORWO” opowiada historię wizualnego języka tamtych czasów oraz ludzi, którzy go kreowali. Zdjęcia odzwierciedlają unikalny dialog między dużymi propagandowymi billboardami i małymi sklepami „prywatnej inicjatywy”, między plakatami promującymi premiery filmowe i reklamami lokalnych dyskotek czy usług maglowania — codzienne życie miasta odzwierciedlone w typografii.

Podczas spotkania w Muzeum Sztuki w Łodzi wysłuchaliśmy wykładu Jana Kubasiewicza, a następnie otworzyliśmy dyskusję z udziałem:
prof. nadzw. w Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej i Typografii Mediów Cyfrowych ASP w Łodzi - Sławomira Kosmynki
oraz Marcina Wichy - pisarza, krytyka dizajnu, autora wstępu do książki “Łódź-ORWO”.

Spotkanie poprowadził dr Piotr Rypson.

Jan Kubasiewicz jest założycielem Dynamic Media Institute, a także wykładowcą na kierunkach związanych z projektowaniem na uczelni wyższej Massachusetts College of Art and Design w Bostonie. Z gościnnymi wykładami występował także w innych szkołach wyższych w Stanach Zjednoczonych, na terenie Azji oraz w Polsce. Kubasiewicz był także kuratorem wielu wystaw oraz organizatorem seminariów poświęconych komunikacji wizualnej i projektowaniu.

Bilety: 1 zł

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

ms², Ogrodowa 19, sala audiowizualna

Czas

18 października 2019, piątek, godz. 18:00

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE