Przejdź do sekcji:

List zapraszający od Jarosława Suchana

Szanowni Państwo,

pandemiczne ograniczenia powoli ulegają zniesieniu. Spragnieni kontaktu ze światem poza oknami i spotkań z innymi, coraz chętniej wychodzimy z naszych mieszkań i korzystamy z oferowanych nam form spędzania wolnego czasu. Zagrożenie wciąż nie minęło i wymaga od nas zachowania nadzwyczajnych środków ostrożności, niemniej mamy świadomość, że dla naszego dobrostanu równie ważna, jak zdrowie fizyczne, jest możliwość bycia razem i zaspokajania potrzeb intelektualnych i emocjonalnych.

Wychodząc tym potrzebom naprzeciw, od 12 maja ponownie udostępniamy Wam wszystkie siedziby Muzeum Sztuki, oczywiście, przy zachowaniu najwyższej dbałości o bezpieczeństwo sanitarne. W imieniu swoim i Zespołu serdecznie zapraszam do odwiedzin dawno niewidzianych gości!

Nowe otwarcie Muzeum to z jednej strony próba powrotu do normalności, z drugiej – konieczność adaptacji do zmienionych warunków. Dlatego inauguracja naszej najnowszej wystawy, Teresa Tyszkiewicz. Dzień po dniu będzie miała szczególną oprawę: 29 maja, od samego rana czekamy na Was w ms2, gdzie wystawa zostanie zaprezentowana, a wieczorem zachęcamy do uczestniczenia w wernisażu, który odbędzie się online na profilu facebookowym ms.

Z żalem zawieszamy dotychczasową formułę wernisażowych spotkań. Chcąc to sobie i Wam zrekompensować, wprowadzamy nowy format oprowadzań po wystawach. Będą to wydarzenia o niezwykle kameralnym charakterze, adresowane do grup 3-5 osobowych. Z obowiązującego przed wybuchem pandemii więcej przenosimy punkt ciężkości na odkryte na nowo intymniej. Mam nadzieję, że ten rodzaj kontaktu ze sztuką spotka się z Waszym zainteresowaniem.

Do zobaczenia w Muzeum Sztuki w Łodzi!

Z poważaniem
Jarosław Suchan
Dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE