Przejdź do sekcji:

Spotkania na antresoli: Kultura Zrzuty i nie tylko

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, czytelnia na antresoli

Czas

19 września 2019, czwartek, g. 18:00

Łódź miała szczęście do awangardy. Tu tworzyli Władysław Strzemiński i Katarzyna Kobro, tu powstało Muzeum Sztuki. Artyści działający w naszym mieście w latach 70. i 80. XX wieku chętnie odwoływali się do tego dziedzictwa. Jednocześnie musieli się zmagać z uciążliwościami systemu komunistycznego, cenzurą, skutkami wykluczenia z oficjalnego obiegu artystycznego i skutkami wprowadzenia stanu wojennego w 1981 roku.

Pod koniec lat 70. system kontroli nie był już tak szczelny dzięki czemu powstało silne i stosunkowo liczne środowisko twórców pragnących zachować niezależność. Łódź Kaliska, Kultura Zrzuty, Galeria Wschodnia, Konstrukcja w Procesie, Galeria Wymiany, Punkt Konsultacyjny, Archiwum Myśli Współczesnej, Czyszczenie Dywanów, ale też Wspólnota Leeeżeć i Galeria Działań Maniakalnych czy działalność ludzi zaangażowanych w ruch punk – to dowody witalności artystycznej Łodzi i pragnienia nieskrępowanego wyrażania swoich myśli i przeżyć za pomocą sztuki.

O ludziach i miejscach tamtego czasu – ilustrując fotografiami i materiałami archiwalnymi pochodzącymi z zasobów Działu Dokumentacji Naukowej Muzeum Sztuki w Łodzi opowiedział Maciej Cholewiński.

Spotkania na antresoli to cykl spotkań otwartych dla młodzieży, dorosłych i seniorów wtajemniczający w zasoby biblioteki Muzeum Sztuki w Łodzi. Spotkania odbywają się w każdy ostatni lub przedostatni czwartek miesiąca o godzinie 18.00 w czytelni na antresoli Muzeum Sztuki w Łodzi.

Bilet: 1 zł

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, czytelnia na antresoli

Czas

19 września 2019, czwartek, g. 18:00

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE