Przejdź do sekcji:

Książka do zobaczenia

Zachęcamy do zapoznania się z cyklem edukacyjnych filmów, który zrealizowany został na podstawie wydanej przez Muzeum Sztuki "Książki do zobaczenia".


INFO

Miejsce

profil Muzeum Sztuki na Facebooku

Jak pisze współautorka „Książki do zobaczenia”, Agnieszka Wojciechowska-Sej: „Jestem kolekcjonerką, zbieraczką i chomikiem. Niektórzy mi dokuczają, że mam za dużo sukienek, patelni i wiecznych piór... Ja nie narzekam na tę obfitość. Bo choć wiem, że nie da się pisać jednocześnie pięcioma piórami, to jednak umiem korzystać z czterech patelni naraz, a nawet założyć na siebie dwie sukienki.

A od kiedy skurczył nam się świat, siedzimy w zalecanej izolacji w domach, razem z moimi córkami – Wandą, Polą i Helenką – cieszymy się tymi zapasami, czytając 'Książkę do zobaczenia', której jestem współautorką wraz z moimi koleżankami i kolegą z Działu Edukacji. To jednocześnie lektura, sztuka, gimnastyka, trochę śpiewu i oczywiście coś wesołego. Eksperymentujemy z kolorem i formą, tworzymy rzeźby i instalacje, testujemy, jak zrobić farbę z jajka… Jednym słowem – bardzo bałaganimy! A gdzie bałagan, tam dobra zabawa. Zasada jest jedna: w filmach gra tylko to, co już jest w domu. Sprawdź, czy u ciebie też to się uda.”

 

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

profil Muzeum Sztuki na Facebooku

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE