Przejdź do sekcji:

Krzysztof Wodiczko. On Behalf of the Public Domain (j. ang)

Cena: 66 zł
Waga: 1.83 kg

Katalog towarzyszący wystawie Krzysztof  Wodiczko. Na rzecz domeny publicznej oferuje retrospektywny wgląd w praktykę artystyczną Wodiczki, eksponując krytyczny wymiar jego sztuki (wersja angielskojęzyczna)


Katalog towarzyszący wystawie „Krzysztof Wodiczko. Na rzecz domeny publicznej” oferuje retrospektywny wgląd w praktykę artystyczną Wodiczki, eksponując krytyczny wymiar jego sztuki. Wielowątkowa twórczość artysty znajduje omówienie w tekstach wybitnych badaczy kultury wizualnej, pisanych z punktu widzenia różnych doświadczeń kulturowych  i  perspektyw badawczych. W obszernym wywiadzie artysta sam opowiada o swoich realizacjach i okolicznościach ich powstania.

Rozbudowana część dokumentacyjna prezentuje działania artysty od 1968 do 2014 roku: począwszy od wczesnych prac z radykalną analizą języka artystycznego i roli artysty, poprzez pionierskie działania w zakresie sztuki publicznej obejmujące projekcje oraz serie Pojazdów i Instrumentów, aż po antywojenne  projekty z ostatnich lat, inicjujące dyskusje na temat potrzeby przeformułowania sposobów podtrzymywania pamięci.


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Koncepcja publikacji, redakcja: Bożena Czubak
Projekt graficzny i skład: Iwo Rutkiewicz
Koordynacja wydawnicza: Andżelika Bauer


ISBN 978-83-63820-33-6
Rok wydania: 2015
Format: 21,5 x 27,7 x 4 cm
Oprawa: twarda
Ilość stron: 368
Ilość ilustracji: 370 (kolorowe)
Język: angielski
Publikacja towarzyszyła wystawie: „Krzysztof Wodiczko. Na rzecz domeny publicznej”


regulamin księgarni          kontakt


 

Cena: 66 zł
Waga: 1.83 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE