Przejdź do sekcji:

Kolejna nagroda Muzeum Sztuki dla Ireny Zieniewicz!

Irena Zieniewicz po raz kolejny została laureatką konkursu im. Władysława Strzemińskiego. Jej serigrafia z cyklu „Schematy” zawisła na wystawie „Atlas nowoczesności. Kolekcja sztuki XX i XXI wieku” i można ją będzie oglądać w ms2 w sekcji „Emancypacja” przez miesiąc.

„Schematy” stanowią ilustrację medialnej manipulacji, bazującej na emocjach odbiorcy. Wykonane prace bazują na fotografiach prasowych oraz przedstawieniach malarskich i rzeźbiarskich. Kolejne grafiki przedstawiają „klisze” kulturowe – obraz kata i ofiary, utwierdzane w odbiorcach za pomocą ikonografii.

Konkurs im. Władysława Strzemińskiego łódzka Akademia Sztuk Pięknych organizuje od 1983 roku – to najstarszy i najważniejszy konkurs Akademii. Celem przeznaczonego dla studentów uczelni konkursu jest pobudzenie procesu twórczego, sprzyjanie atmosferze pracy i inwencji artystycznej. Co roku wyróżnione i zaprezentowane zostają najbardziej oryginalne i wartościowe prace, przygotowane w danym roku akademickim. W konkursie mogą uczestniczyć studenci i studentki od III do V roku studiów dziennych i magisterskich studiów uzupełniających. Wśród fundatorów nagród znajdują się m.in. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Łódzkiego, Wojewoda Łódzki, Prezydent Miasta Łodzi, instytucje kulturalne, muzea, galerie, firmy, instytucje i osoby prywatne. Co roku jedna z prac, wyróżniona przez Marię Morzuch, członkinię jury konkursu i kuratorkę Muzeum Sztuki, trafia na wystawę „Atlas nowoczesności. Kolekcja sztuki XX i XXI wieku”.

Irena Zieniewicz – ur. 09.03.1993 roku w Lublinie. W czerwcu 2017 ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa, na kierunku malarstwo. Obecnie studiuje na I roku studiów II stopnia na Wydziale Rzeźby i Działań Interaktywnych. W swojej twórczości porusza takie tematy jak emigracja, dyskryminacja, tożsamość, prawa człowieka, ksenofobia i nietolerancja. Pracuje w takich dziedzinach jak rzeźba, instalacja, prace site specific, malarstwo, grafika artystyczna i projektowa. Jest tegoroczną finalistką nagrody „Artystyczna Podróż Hestii”.

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

Galeria

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE