Przejdź do sekcji:
Logo Logo

Katarzyna Bojarska oprowadza po wystawie R. H. Quaytman

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, przestrzeń wystawy
 

Czas

17 stycznia 2020, g. 17:00

Oprowadzanie po wystawie „R. H. Quaytman. Słońce nie porusza się. Rozdział 35” w towarzystwie i pod przewodnictwem Katarzyny Bojarskiej.

R. H. Quaytman, której wystawę pt. „Słońce nie porusza się. Rozdział 35” prezentowaliśmy w Muzeum Sztuki w Łodzi, jest jedną z najwybitniejszych współczesnych artystek amerykańskich, której praktyka oscyluje wokół potencjału medium malarskiego. Jej twórczość od 2001 roku ujmowana jest w rozdziały, odnoszące się do miejsc oraz wydarzeń z życia artystki, będąc jednocześnie refleksją nad możliwościami, jakie płyną z użycia wybranego przez nią medium.

Więcej o wystawie „R. H. Quaytman. Słońce nie porusza się. Rozdział 35".

Katarzyna Bojarska – badaczka podejmująca w swej pracy zagadnienia kultury wizualnej i pamięci, zainteresowana relacjami sztuki, literatury, płci kulturowej, historii i psychoanalizy, tłumaczka i autorka wielu tekstów z zakresu szeroko pojętych studiów kulturowych, nauczycielka akademicka. Współzałożycielka i redaktorka pisma „Widok. Teorie i Praktyki Kultury Wizualnej”.

Wstęp wolny

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, przestrzeń wystawy
 

Czas

17 stycznia 2020, g. 17:00

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.