Przejdź do sekcji:

Jarosław Suchan oprowadza po wystawie "Awangardowe muzeum"

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Awangardowe muzeum, które poprowadzi jej współkurator i dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi Jarosław Suchan.

INFO

Miejsce

ms1, ul. Więckowskiego 36, wejście od ul. Gdańskiej 43

Czas

24.04.2022, niedziela, godz. 13.00

Wystawa Awangardowe muzeum śledzi historię czterech niezwykłych inicjatyw: rosyjskiej sieci Muzeum Kultury Artystycznej, niemieckiego Kabinett der Abstrakten, założonego w Stanach Zjednoczonych Société Anonyme Inc. oraz powstałej w Polsce Międzynarodowej Kolekcji Sztuki Nowoczesnej grupy a.r..

Inicjatywy te łączyła otwartość na eksperyment, entuzjazm, solidarność, zwrócenie ku przyszłości, a także niezgoda na kształt ówcześnie funkcjonujących, kultywujących przeszłość muzeów. Zgodnie z wizją artystów - reformatorów muzeum miało się stać laboratorium nowej sztuki i nowych sposobów obcowania z nią.

Wystawa Awangardowe muzeum jest przedsięwzięciem o wyjątkowym charakterze ze względu nie tylko na pionierskie ujęcie tematu, ale także na rangę pokazywanych prac, z których większość jest prezentowana w Polsce po raz pierwszy. Na wystawie zobaczymy prace m.in. Marcela Duchampa, Katherine S. Dreier, Natalii Gonczarowej, El Lissitzkiego, Kazimierza Malewicza, Pieta Mondriana, Pabla Picassa i Aleksandra Rodczenki. Na łódzką wystawę zostały one użyczone przez takie instytucje jak Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Tate Modern w Londynie, State Museum of Modern Art w Salonikach, National Gallery w Erywaniu czy Yale University Art Gallery w New Haven.

Na wydarzenie obowiązują zapisy: edu@msl.org.pl

WIĘCEJ INFO

oprowadza

Jarosław Suchan

wstęp

w cenie biletu na wystawę + 1 zł

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

ms1, ul. Więckowskiego 36, wejście od ul. Gdańskiej 43

Czas

24.04.2022, niedziela, godz. 13.00

oprowadza

Jarosław Suchan

wstęp

w cenie biletu na wystawę + 1 zł

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE