Przejdź do sekcji:

Irina Wołkowa i "Mój Kieślowski"

Mała litera art i Opus Film zapraszają na spotkanie z Iriną Wołkową oraz projekcję jej filmu "Mój Kieślowski".

Spotkanie poprowadzi Mateusz Werner - kurator projektu Rosja-Polska. Nowe Spojrzenie, krytyk filmowy.

Film jest subiektywnym spojrzeniem reżyserki na Polskę poprzez filmy Kieślowskiego. Kanwą filmu jest wywiad z Martą Hryniak, córką Kieślowskiego. W pierwszej części zobaczymy też zdjęcia osób, które zgłosiły się na casting do remake'u filmu „Przypadek". Opowiedzą one miejscu jego twórczości w swoim życiu. Pojawią się miejsca bliskie reżyserowi.
Film powstał w w ramach cyklu "Rosja - Polska. Nowe spojrzenie"

Irina Wołkowa urodziła się w 1977 roku. Ukończyła Wyższe Kursy Scenarzystów i Reżyserów, Moskwa. W ramach projektu realizuje film „Mój Kieślowski".

"Rosja-Polska. Nowe spojrzenie" - to seria krótkometrażowych filmów dokumentalnych wyreżyserowanych przez polskich i rosyjskich studentów szkól filmowych (Yale University, Luce Hall Auditorium, The MacMillan Center).

Będzie to pierwsze spotkanie z cyklu: ROSJA organizowanego przez małą literę art we współpracy z Instytutem Mickiewicza i Opus Film)

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE