Przejdź do sekcji:

Infrastruktura kultury 2020 – projekt pn. „Modernizacja infrastruktury założenia ogrodu Muzeum Pałac Herbsta”

Projekt modernizacji infrastruktury ogrodu Muzeum Pałac Herbsta prowadzony jest w celu podniesienia atrakcyjności oferty kulturalnej adresowanej zwłaszcza do osób z niepełnosprawnościami, jego celem jest też podniesienie walorów estetycznych przypałacowego ogrodu.

Modernizacja obejmuje remont alejek, renowację drewnianych ławek oraz wykonanie zadaszenia membranowego altany ogrodowej. Przyjęte rozwiązanie zakłada lepsze wykorzystanie funkcji ogrodu, poprawę bezpieczeństwa uczestników wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych oraz zapewnienie dostępności ogrodu dla osób z niepełnosprawnościami. Ogród odwiedzany jest przez wszystkie grupy wiekowe i to przede wszystkim te grupy są odbiorcami wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych oferowanych przez Muzeum. Realizowane są m.in. warsztaty dla osób z dysfunkcją wzroku. Dzięki nowatorskiemu systemowi "Podszepty" osoby te mogą samodzielnie zwiedzać ogród i pałac. Zaplanowane zadanie jest odpowiedzią na potrzeby zwiedzających w zakresie poprawy walorów estetycznych i dostępności przestrzeni ogrodu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.


Dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – 160.000,00 zł
Dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego – 40.000,00 zł

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE