Przejdź do sekcji:

Historia projektowania graficznego

Cena: 89 zł
Waga: 1.28 kg

Słowacki krytyk dizajnu Zdena Kolesar opisuje dzieje i ewolucję projektowania graficznego od zupełnych początków twórczej aktywności człowieka przez rozwój pisma, pojawienie się papieru, druku, technik graficznych i fotografię a następnie technik cyfrowych i komputerów. 

Początki twórczej działalności człowieka, geneza pisma fonetycznego, rozwój skryptu łacińskiego, proces kształtowania się współczesnej książki, rozwój plakatu i systemów identyfikacji wizualnej. Publikacja umieszcza projektowanie graficzne w kontekście społecznym, politycznym i technologicznym. Przedstawia jego ewolucję inspirowaną wynalazkami papieru, druku, pojawieniem się drzeworytu, litografii i fotografii, a także zmiany zachodzące w nim pod wpływem rewolucji przemysłowej, technik cyfrowych i internetu. Podejmuje też zagadnienie relacji modernizmu i postmodernizmu w dizajnie. Podsumowaniem jest próba wskazania obszarów, w których współcześnie działa projektant grafik.

 Polskie wydanie książki słowackiego krytyka dizajnu Zdena Kolesára w przekładzie Joanny Goszczyńskiej zostało uzupełnione przez Jacka Mrowczyka o polski kontekst, zagadnienia dotyczące projektowania informacji, polskiej szkoły plakatu oraz historii grafiki użytkowej przełomu wieków. Książka zawiera ponad 500 kolorowych ilustracji.


Wydawca: Wydawnictwo Karakter
Autorzy tekstów: Zdeno Kolesár, Jacek Mrowczyk
Tłumaczenie tekstu: Joanna Goszczyńska
Redakcja: Mariusz Sobczyński
Projekt graficzny: Jacek Mrowczyk

ISBN 978-83-65271-76-1
Rok wydania: 2018
Format:  20 x 25,2 x 3,4 cm
Oprawa: twarda
Ilość stron: 358
Ilość ilustracji: ok 489 (413 barwnych i 76 czarno-białych)
Język publikacji: polski
Regulamin księgarni             Kontakt

Cena: 89 zł
Waga: 1.28 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE