Przejdź do sekcji:

From Poland with love. Listy do Haralda Szeemanna

Cena: 80 zł
Waga: 0.7 kg

Publikacja jest serią listów wybitnej polskiej kuratorki Andy Rottenberg do szwajcarskiego kuratora i pisarza Haralda Szeemanna. Autorka dzieli się w nich swoimi osobistymi przemyśleniami na temat współczesnej sztuki, artystów i natury zawodu kuratora.

Sama autorka pisze we wstępie: Pisanie listów do osób nieżyjących jest szczególną formą retoryki, na tyle pojemną, że pozwala zarówno na zadawanie pytań, jak i wygłaszanie sądów polemicznych; może być jednocześnie esejem i wyznaniem, poważnym wykładem i lekkim żartem. Swobodny język takiej wypowiedzi wyzwala ją z ciasnych ram naukowości, dzięki czemu komunikowanie poglądów i dzielenie się wiedzą nabierają cech intymnej opowieści, okraszanej czasem opowiadaniem anegdot, które nie mieszczą się w formule artykułu naukowego ani nawet eseju. (…) kiedy adresatem jest tak fascynująca osoba, jak Harald Szeemann, każdy list staje się szczególnym wyzwaniem.


Wydawca: Wydawnictwo Stentor
Autorka tekstów: Anda Rottenberg
Koncepcja: Anda Rottenberg, Grażyna Kulczyk
Tłumaczenie tekstu: Anda Rottenberg, Anna Skorupska
Redakcja: Grażyna Raj
Projekt graficzny: Magdalena Heliasz

ISBN 978-83-63462-72-7
Rok wydania: 2021
Format: 17,5 x 24,7 x 2 cm
Oprawa: twarda
Ilość stron: 200
Ilość ilustracji: ok 95 (73 barwnych i 22 czarno-białych )
Język: polski
Regulamin księgnari      Kontakt

Cena: 80 zł
Waga: 0.7 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE