Przejdź do sekcji:

FAMILIA DO KWADRATU. Warsztaty familijne dla dzieci od lat 4

Warsztaty adresujemy do niewielkich grup (łączna maksymalna liczba uczestników, wraz z opiekunami, to 20 osób). Aby wziąć w nich udział, należy zadzwonić pod numer tel. 605 060 063. Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. W wypadku wystąpienia niepokojących objawów, prosimy o zrezygnowanie z udziału w wydarzeniu.

INFO

Miejsce

ms2, Ogrodowa 19

Najbliższe terminy warsztatów:

 

26 listopada 2022, sobota, godzina 12:12

Ms1, ul. Ogrodowa 19, przestrzeń wystawy „Obywatele kosmosu. Anton Vidokle z Veroniką Hapchenko, Fedirem Tetianyczem i Kolekcją Międzynarodowego Instytutu Kosmizmu”.

 

Tytuł: PLANOWANIE PLANETY

Słowo Kosmos oznacza coś największego na świecie. Ponieważ Kosmos jest taki ogromny, starczy tam miejsca i dla mitów, którymi Grecy tłumaczyli gwiazdozbiory, dla orientacji żeglarza na oceanie, dla rakiet, sputników i kosmonautów, ale także dla ufoludków i Luka Skywalkera. Także artyści często sięgają w swej twórczości do zagadnień kosmicznych. Sztuka może być teleskopem, którym artysta-astronom podgląda, jak urządzony jest Kosmos. Podczas warsztatu Planowanie planety postaramy się, przy pomocy dużej ilości farby, namalować nieskończony wszechświat, podejrzeć inne światy i dotknąć powierzchni zaplanowanej samodzielnie planety. Uwaga, warsztat bardzo brudzący.

Prowadzi: Jakub Rychter

Cena: 6 zł

 

 

03 grudnia 2022, sobota, godzina 12:12

Ms2, ul. Ogrodowa 19, przestrzeń wystawy „Atlas nowoczesności. Ćwiczenia”

Tytuł: GNIECIONE PLECIONE, czyli o rzeźbach

Rzeźba nie jest tylko klasycznie rozumianą bryłą – to także awangardowa konstrukcja. Podczas warsztatów porównamy różne pomysły na tworzenie rzeźb, zastosowanie do ich wykonania zaskakujących materiałów, a także sposób rozmieszczenia ich w przestrzeni. Każda z tych form niesie inne znaczenia, inną estetykę, daje inne możliwości twórcze.
Na warsztatach będziemy kształtować glinę za pomocą zawodowych narzędzi rzeźbiarza i projektować przestrzenne konstrukcje z płaszczyzn kartonu i papieru.

Prowadzi: Marta Wlazeł

Cena: 6 zł

 

 

10 grudnia 2022, sobota, godzina 12:12

Ms1, ul. Więckowskiego 36 (wejście od ul. Gdańskiej 43)

Tytuł: ABS ABSTRAKCJA, CZYLI O KOMPOZYCJI DZIEŁA SZTUKI

Wassily Kandinsky twierdził, że malarstwo buduje punkt, linia i płaszczyzna. Zapraszamy do praktycznego sprawdzenia tej formuły. Na warsztat złożą się łatwe i przyjemne działania plastyczne, które poprowadzą nas przez meandry sztuki nieprzedstawiającej. Jak zrobić abstrakcję (i to nie jedną!)? Czy rzeczywiście z dzieła abstrakcyjnego niczego nie sposób wyczytać? W jaki sposób o nim mówić? I najważniejsze – czy aby zostać abstrakcjonistą, trzeba skończyć akademię?

Prowadzi: Marta Wlazeł

Cena: 6 zł

 

 

17 grudnia 2022, sobota, godzina 12:12

Ms2, ul. Ogrodowa 19, przestrzeń wystawy „Atlas nowoczesności. Ćwiczenia”

Tytuł: MAM TĘ MOC

Jaki kolor ma zima? Biały, szary, a może kolorowy od dziecięcych czapek i szalików? Na sobotnich warsztatach odnajdziemy zimowe motywy w muzeum, nauczymy się rozświetlać najciemniejszą zimową noc i… wyczarujemy najbardziej puszysty śnieg. Dla wielbicieli eksperymentów.
Uwaga! Warsztat brudzący.

Prowadzi: Marta Wlazeł

Cena: 6 zł

WIĘCEJ INFO

kontakt

605 060 063

cena

6 zł

Podziel się informacją

Załączniki

INFO

Miejsce

ms2, Ogrodowa 19

kontakt

605 060 063

cena

6 zł

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE