Przejdź do sekcji:

FAMILIA DO KWADRATU. Warsztaty familijne dla dzieci od lat 4

Warsztaty adresujemy do niewielkich grup (łączna maksymalna liczba uczestników, wraz z opiekunami, to 20 osób). Aby wziąć w nich udział, należy zadzwonić pod numer tel. 605 060 063. Zgłoszenia przyjmujemy od środy do piątku w godz. 10.00-12.00. W wypadku wystąpienia niepokojących objawów, prosimy o zrezygnowanie z udziału w wydarzeniu.

 

Najbliższe terminy warsztatów:

  • 01 kwietnia 2023, sobota, godzina 12:12

Ms2, ul. Ogrodowa 19, przestrzeń wystawy „Atlas nowoczesności. Ćwiczenia”

Tytuł: GNIECIONE PLECIONE

Rzeźba nie jest tylko klasycznie rozumianą bryłą – to także awangardowa konstrukcja. Podczas warsztatów porównamy różne pomysły na tworzenie rzeźb, zastosowanie do ich wykonania zaskakujących materiałów, a także sposób rozmieszczenia ich w przestrzeni. Każda z tych form niesie inne znaczenia, inną estetykę, daje inne możliwości twórcze.
Na warsztatach będziemy kształtować glinę za pomocą zawodowych narzędzi rzeźbiarza i projektować przestrzenne konstrukcje z płaszczyzn kartonu i papieru.

Prowadzi: Jakub Rychter

Cena: 6 zł

  • 15 kwietnia 2023, sobota, godzina 12:12

Ms2, ul. Ogrodowa 19, przestrzeń wystawy „Atlas nowoczesności. Ćwiczenia”

Tytuł: WARSZTAT MALARZA

Tym razem młodzi goście zostaną zaproszeni do artystycznej kuchni. Metaforycznie i dosłownie. Metaforycznie, bo zobaczą czym różni się rysunek ołówkiem od rysunku węglem, czym różnią się pastele suche od pasteli tłustych, czym różni się akwarela od tempery, czym różni się malarstwo olejne od enkaustyki… A dosłownie, ponieważ dzieci ubrudzą się przy tym świeżymi jajkami, pysznym miodem i arcyzdrowym olejem lnianym. Sięgną także po nieco bardziej obrzydliwe robaki i głowonogi. Zdradzimy tajemnice warsztatu malarza.

Uwaga, warsztat brudzący!

Prowadzi: Marta Wlazeł

Cena: 6 zł

  • 22 kwietnia 2023, sobota, godzina 12:12

Ms2, ul. Ogrodowa 19, przestrzeń wystawy „Atlas nowoczesności. Ćwiczenia”

Tytuł: ATLAS TRAILER

Zapraszamy do pracy w najżywszym kontakcie z dziełami sztuki - nie w sali warsztatowej, ale bezpośrednio na galerii. Małych gości po III piętrach wystawy poprowadzą karty atlasu z różnymi wskazówkami lub zadaniami. Będą rysowanki  i wyklejanki, ale także inne aktywności i mnóstwo podchwytliwych pytań. Odpowiedzi ułożą się w unikatowy atlas, który potem może posłużyć jako przewodnik w oprowadzaniu kolegów, rodziców, dziadków czy znajomych.

Prowadzi: Jakub Rychter

Cena: 6 zł

  • 29 kwietnia 2023, sobota, godzina 12:12

Ms2, ul. Ogrodowa 19, przestrzeń wystawy „Atlas nowoczesności. Ćwiczenia”

Tytuł: CZERWIEŃ, KARMAZYN CZY KARMIN ? NA TROPACH CZERWONEGO

Czy czerwony i karmin to takie same kolory? Czym się różni szkarłat od purpury? Na te i inne pytania odpowiemy podczas kwietniowego warsztatu w Muzeum Sztuki. Na wystawie „Atlas Nowoczesności. Ćwiczenia” wytropimy wszelkie odcienie czerwieni. W sali warsztatowej wykonamy czerwoną farbę, którą pomalujemy czerwone kartony.

Uwaga, warsztat brudzący!

Prowadzi: Marta Wlazeł

Cena: 6 zł

Załączniki

Galeria

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE