Przejdź do sekcji:

"Euzebio" z Piotrowiczem - koncert online

Spotkajmy się w bezpiecznej, wirtualnej odległości i spędźmy sobotni wieczór na koncercie, który Muzeum Sztuki przenosi dla Was do przestrzeni online. Robimy to celem dalszego badania i upowszechniania twórczości elektroakustycznej polskich artystów. Towarzyszyć nam będzie muzyka Roberta Piotrowicza z najnowszego albumu “Euzebio”.


INFO

Miejsce

profil Muzeum Sztuki w Łodzi na Facebooku

Czas

4 kwietnia, sobota, g. 21:00

„Ciało Euzebia odnaleziono całe pokryte błotem. Z przemoczonych, małych urządzeń, które miał przytroczone do kończyn wciąż dobywał się jakiś dźwięk. Ni to mowa, ni to mruczący spong. Nagle mlasnął jakiś kumak, czy horychwistka, on znów się poderwał i zaczęło się od nowa”.

 

Mircea Eliade „Euzebio, człowiek, który nie istniał, a targał borem”

 

Koncert Roberta Piotrowicza stanowi inaugurację kolejnego badawczego przedsięwzięcia Muzeum Sztuki w Łodzi - książki opowiadającej losy ojca chrzestnego polskiej muzyki elektronicznej. Patkowski. Ambasador muzyki z Marsa to druga z kolei książka w serii “Biblioteka SEPR” poświęconej spuściźnie Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia, stanowiącej od lat ważny przedmiot zainteresowania zespołu Muzeum Sztuki. Agnieszka Pindera, autorka publikacji odmalowała w niej losy założyciela i wieloletniego kierownika placówki, muzykologa Józefa Patkowskiego. Rok wcześniej w serii ukazał się natomiast zbiór tekstów zatytułowany Czarny pokój i inne pokoje, w którym znaleźć można opracowania poświęcone m.in. relacjom Studia Eksperymentalnego z kompozytorami, oraz interdyscyplinarnym przedsięwzięciom w jakie angażowała się placówka.

 

Album Roberta Piotrowicza “Euzebio” wyszedł na początku tego roku nakładem wydawnictwa Bôłt Records, z którym nasze muzeum współpracuje od dłuższego czasu. W 2013 roku opracowaliśmy wspólnie kompilację Sounding the Body Electric przy okazji prezentowanej w naszej siedzibie wystawy o tym samym tytule, dotyczącej styku technologii i ciała w sztuce lat 60. i 70. Wówczas obszar "wspólny" nazywaliśmy roboczo "wczesnym wschodnio-europejskim sound artem", interesując się szczególnie takimi pracami z dźwiękiem, w których postrzegany był on z perspektywy innych dyscyplin sztuki. Tworzący ten projekt - Michał Mendyk i Daniel Muzyczuk - podążali za najważniejszymi problemami lat 60.: obiektem i przestrzenią. Wraz z Bôłt Records opublikowaliśmy także dokumentację przestrzennej instalacji dźwiękowej Teresy Kelm, Zygmunta Krauze i Henryka Morela prezentowanej na wspomnianej wcześniej wystawie.

 

Robert Piotrowicz – artysta dźwiękowy, autor słuchowisk, kompozytor i improwizator. Współzałożyciel Musica Genera Festival oraz wytwórni Musica Genera. Oprócz płyt solowych ma w dorobku także wydawnictwa nagrane z C. Spencerem Yeh, Kevinem Drummem, Jérômem Noetingerem, Burkhardem Stanglem i Anną Zaradny. https://robertpiotrowicz.bandcamp.com

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

profil Muzeum Sztuki w Łodzi na Facebooku

Czas

4 kwietnia, sobota, g. 21:00

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE