Przejdź do sekcji:

Elektroniczne antynomie: Janusz Połom i Krzysztof Grudziński

Zapraszamy na spotkanie z dwoma artystami działającymi w świecie elektronicznym, ale należącymi do różnych pokoleń: Januszem Połomem i Krzysztofem Grudzińskim.


INFO

Miejsce

ms2, Ogrodowa 19, sala audiowizualna

Czas

19 lutego 2020, godz. 18.00

Janusz Połom jest pionierem zastosowania komputera w sztuce. Z tamtego okresu zachowały się jedynie nieliczne fotografie dokumentacyjne z działania "Elektroniczne antynomie" w Muzeum Sztuki w Łodzi, w 1973 roku. Będziemy mieli więc niespotykaną okazję, aby o tej zaawansowanej technologicznie akcji usłyszeć od samego autora.

Krzysztof Grudziński w ramach wykładu "Między filmem a grą – opowieść cyfrowa" opowie nam o najnowszych tendencjach w świecie gier, immersji oraz własnych dokonaniach. Będzie to opowieść z pogranicza sztuki filmowej i najnowszych technologii o zagrożeniach, nadziejach i naszej przyszłości. Za przykład posłużą dwie produkcje w trakcje realizacji: interaktywny film AIDA oraz “This is the Zodiac Speaking” oparta na historii legendarnego, seryjnego mordercy Zodiaka, której współscenarzystą jest Łukasz Orbitowski.

Janusz Połom (ur. w 1950 r.) – w czasach studenckich należał do słynnego Warsztatu Formy Filmowej, zaś w latach 1981-84 był dziekanem wydziału operatorskiego łódzkiej szkoły filmowej. W latach 1986-1989, przebywając na emigracji, wykładał w Meksyku i Kanadzie. Obecnie jest profesorem Uniwersyteckim Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W galerii Off Piotrkowska znalazły się trzy tablice z oryginalnymi artefaktami, z lat 1972-73, nadesłanymi przez autora specjalnie na Cyfrotekę. Można je oglądać jeszcze do finisażu Cyfroteki, czyli do 20 lutego.

Krzysztof Grudziński (ur. w 1982 r.) – dawniej basista grupy Moskwa, założyciel i lider grupy Power Of Trinity, obecnie reżyser i twórca gier komputerowych. Studiował reżyserię i produkcję gier wideo w Warszawskiej Szkole Filmowej. Obecnie wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej, gdzie wykłada interactive storytelling i visual novels.

Jest zdobywcą szeregu nominacji i nagród min. na festiwalach KTR, YACH, ARS INDEPENDENT, Cinemaforum, AMAZE, Papaya Young Directors, Pixel Heaven, Digital Dragons. Reżyserował teledyski dla Natalii Nykiel, Mariki Agim, reklamy i kampanie społeczne min. dla Wiosek Dziecięcych, Centrum Praw Kobiet, Desperados, Garnier, Mastercard. Laureat programu Kreatywna Europa 2018 w kategorii gry za scenariusz narracyjnej gry AIDA, łączącej w sobie elementy filmu i gry. Reżyser gry "Apocalipsis Harry at The End of The World" uznanej przez Guardian za jedną z 10 najlepszych nadchodzących gier indie roku 2018.

Spotkanie organizowane w ramach współpracy z festiwalem Cyfroteka.

Bilety: 1 zł

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

ms2, Ogrodowa 19, sala audiowizualna

Czas

19 lutego 2020, godz. 18.00

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE