Pół kwadrata małolata. Warsztaty dla dzieci od lat 7

Warsztaty dla dzieci od lat 7, którym nie straszna jest ani sztuka współczesna, ani półtorej godziny bez mamy czy taty. Bo na te spotkania dorosłym „wstęp wzbroniony” – w końcu najmłodsi też muszą odpocząć od ciągłej opieki… Zawsze zaproponowane jest zwiedzanie fragmentu aktualnej wystawy (jednego lub kilku dzieł) oraz adekwatne dla wieku uczestników działanie twórcze. 

Warsztaty odbywają się w każdą sobotę o godzinie 11:11

Zasady uczestnictwa:

  • wybierz zajęcia z naszej oferty i zarezerwuj uczestnictwo telefonicznie, pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8:00-16:00 (pn-pt) 
  • przyjdź w dniu zajęć do muzeum
  • kup bilet za działanie edukacyjne 8 zł od osoby + bilet na wystawę

 

WARSZTATY W MAJU:

6.05.17. sobota, g. 11:11, ms, Ogrodowa 19

RYSOWANIE? CZYLI OD BAZGRANIA DO KREŚLENIA I Z POWROTEM!

Prowadzi: Barbara Kaczorowska

Co to jest rysowanie? Co daje więcej radości: spontaniczna zabawa czyli bazgranie, czy kreślenie według określonych reguł? Czy artyści lubili wykreślać? A może czasem również bazgrali?

W odpowiedzi na te pytania pomogą Zaskakujące Maszyny do Tworzenia Rysunków Automatycznych, które zaciekawią nie tylko zwolenników inżynierii i rysunku technicznego. Dużo ćwiczeń dla zręcznych rączek, które będą mogły wykazać się niezwykłą precyzją rysunkową oraz rozluźniający trening dla całego ciała w konkurencji rysunkowej XXL.

 

13.05.17. sobota, g. 11:11, ms, Ogrodowa 19

POJAZDY LATAJĄCE

Prowadzi: Marta Wlazeł

Dynamikę sił oddziałujących w trójwymiarowej przestrzeni najpełniej oddaje lot. Dlatego wynalazcy od zawsze marzyli o stworzeniu maszynerii, pozwalających oderwać się od ziemi. Dzieła Sztuki zainspirują małych konstruktorów do stworzenia własnych wersji pojazdów latających. Konstrukcje zostaną poddane eksperymentowi naukowemu: w ściśle kontrolowanych warunkach pod okiem eksperckiego zespołu badawczego zostaną wystawione na działanie siły grawitacji.

 

27.05.17. sobota, g. 11:11, ms, Ogrodowa 19

RETY! PORTRETY!

Prowadzi: Barbara Kaczorowska

W jaki sposób można przedstawić osobę? Czy rozpoznajemy ją  tylko po rysach twarzy? A może po sylwetce? Albo po ubraniu, biżuterii czy przedmiotach, których używa? Obejrzymy wystawę Atlas Nowoczesności tropem portretów. Czy portret musi być podobny? Czy udany portret coś udaje? Czy tematyka religijna powoduje, ze portret jest wierny?Uratują nas i odpowiedzą na te pytania warsztatowe eksperymenty portretowe. Kołem ratunkowym będzie, między innymi, kolisty format rysunku.  

 

WARSZTATY W CZERWCU:

3.06.17. sobota, g. 11:11, ms, Ogrodowa 19

KSZTAŁCIENIE SZTUKI

POWTÓRKA

Prowadzi: Katarzyna Mądrzycka - Adamczyk

Sztuka współczesna przybiera rozmaite kształty. Niektóre dzieła są długie i cienkie jak nitka, inne są duże i grube jak słoń. Są nawet takie, które wydają się płatać nam figla i zachęcają do zabawy puszczając świetlne zajączki. Podczas warsztatu w muzealnej galerii poznamy różne kształty, śledząc fascynujące cienie, jakie rzucają ekspozycyjne obiekty. Uzbrojeni w latarki, lusterka i rzutnik poznamy formy, jakie przybierają dzieła sztuki, a także zmierzymy się z zadaniem oswojenia własnego cienia. Ciekawe, co uda nam się odkryć w muzeum podążając po "ciemnej stronie mocy". Bardzo kształcące!

 

10.06.17. sobota, g. 11:11, ms, Ogrodowa 19

ABS Abstrakcja

Prowadzi: Barbara Kaczorowska

Wassily Kandinsky twierdził, że malarstwo buduje punkt, linia i płaszczyzna. Zapraszamy do praktycznego sprawdzenia tej formuły. Na warsztat złożą się działania, których tematami staną się kolejne wymienione elementy i poprowadzą przez meandry sztuki nieprzedstawiającej. Czy rzeczywiście z dzieła abstrakcyjnego niczego nie sposób wyczytać? W jaki sposób o nim mówić? I najważniejsze – czy aby zostać abstrakcjonistą, trzeba skończyć akademię?

 

24.06.17. sobota, g. 11:11, ms, Więckowskiego 36

FIND ART

PREMIERA

Prowadzi: zespół kuratorski wystawy pod opieką Agnieszki Wojciechowskiej - Sej

„Find art” po angielsku oznacza „Znajdź sztukę”. W muzeum to zadanie wydaje się łatwe, wręcz banalne. Wystarczy kupić bilet, wejść na wystawę, i wziąć udział w warsztacie.Ale czy sztuka może być odnaleziona na ulicy, w sklepie a  może w prywatnym mieszkaniu? Każde odnalezienie poprzedzone jest szukaniem. Na sobotnim warsztacie sztuki poszukają z nami uczniowie łódzkich liceów i gimnazjów.  

Więcej informacji o najbliższych warsztatach proszę szukać w kalendarium

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.