Maluchy w muzeum. Warsztaty familijne dla dzieci 1+

Wiesz wszystko o bezglutenowych biszkoptach, rytmie drzemek, wywabianiu śladów marchewki z koszulek w rozmiarze 74 oraz wadach i zaletach kangurowania? Jeśli tak – Muzeum Sztuki zaprasza Cię na cykl MALUCHY W MUZEUM.

MWM to cykl zajęć przygotowany specjalnie dla rodziców na urlopie macierzyńskim lub tacierzyńskim, którzy mają ochotę w środę o 11:11 spędzić ze swoimi małymi pociechami godzinę w Muzeum Sztuki w Łodzi. Sztuka nowoczesna może stać się bowiem wspólną przygodą dla Rodzica i Dziecka.

Zapewniamy przyjazną przestrzeń na pierwszym piętrze Muzeum, przewijak w łazience i miejsce parkingowe dla wózków.

 

8.11.17, środa, 11:11 – 12:12

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

POPLĄTANE

Prowadzi: Marta Wlazeł

Dzieła w Muzeum są duże, małe, cienkie, grube, jasne, ciemne, zamknięte lub otwarte. Czasami mogą mieć wiele różnych cech i wtedy sytuacja się komplikuje. Ale nawet z najbardziej poplątanym dziełem można sobie poradzić, tak jak z supłami na sznurowadle. Poplątanych dzieł będziemy szukać na wystawie Atlas nowoczesności.

 

15.11.17, środa, 11:11 – 12:12

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

Prowadzi: Marta Wlazeł

GRUBE

Gruba jest skóra słonia i smaczna kromka świeżego chleba. W wakacje warto tez pamiętać, żeby grubo smarować się kremem do opalania. Tak samo grubo niekiedy malarze nakładają farbę olejną na obraz. Poszukamy takiego obrazu na wystawie.

 

22.11.17, środa, 11:11 – 12:12

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

CIENKIE

Prowadzi: Marta Wlazeł

Dzieła sztuki są czasem podobne do ludzi  - mogą być szczuplutkie jak makaron spaghetti i cienkie jak gąsienice. Artyści czasami malują lub piszą na cieniutkim, prawie przezroczystym papierze cieniutkim pędzelkiem z wielbłądziej sierści. Spróbujemy się z tym zmierzyć – wszyscy, nie tylko chudzielce!

 

29.11.17, środa, 11:11 – 12:12

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

OTWARTE

Prowadzi: Marta Wlazeł

Otwarta butelka z sokiem włożona do torby narobi szkody, ale może stworzy ciekawy wzór na materiale albo polanym kalendarzu. Na Otwartych zajęciach z otwartą głową i oczami otwarcie porozmawiamy o sztuce nowoczesnej.

 

Zasady uczestnictwa:

  • wybierz zajęcia z naszej oferty i zarezerwuj uczestnictwo telefonicznie, pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8:00-16:00 (pn-pt) 
  • przyjdź w dniu zajęć do muzeum
  • kup bilet (informacja w cenniku)
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.