MALUCHY W MUZEUM. warsztaty familijne dla dzieci 1+

Wiesz wszystko o bezglutenowych biszkoptach, rytmie drzemek, wywabianiu śladów marchewki z koszulek w rozmiarze 74 oraz wadach i zaletach kangurowania? Jeśli tak – Muzeum Sztuki zaprasza Cię na cykl MALUCHY W MUZEUM.

MWM to cykl zajęć przygotowany specjalnie dla rodziców na urlopie macierzyńskim lub tacierzyńskim, którzy mają ochotę w środę o 11:11 spędzić ze swoimi małymi pociechami godzinę w Muzeum Sztuki w Łodzi. Sztuka nowoczesna może stać się bowiem wspólną przygodą dla Rodzica i Dziecka.

Zapewniamy przyjazną przestrzeń na pierwszym piętrze Muzeum, przewijak w łazience i miejsce parkingowe dla wózków.

Zasady uczestnictwa:

wybierz zajęcia z naszej oferty i zarezerwuj uczestnictwo telefonicznie, pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8:00-16:00 (pn-pt) 
przyjdź w dniu zajęć do muzeum
kup bilety (sprawdź w cenniku)

 

NAJBLIŻSZE TERMINY WARSZTATÓW: 

 

2.10.19, środa, 11:11 – 12:12

Prowadzi: Marta Wlazeł

POPLĄTANE

Dzieła w Muzeum są duże, małe, cienkie, grube, jasne, ciemne, zamknięte lub otwarte. Czasami mogą mieć wiele różnych cech i wtedy sytuacja się komplikuje. Ale nawet z najbardziej poplątanym dziełem można sobie poradzić, tak jak z supłami na sznurowadle. Poplątanych dzieł będziemy szukać na wystawie Atlas Nowoczesności.

 

9.10.19, środa, 11:11 – 12:12

Prowadzi: Marta Wlazeł

ROŚLINY

Czy w muzeum, które kolekcjonuje sztukę współczesną, uda się znaleźć obrazy przedstawiające rośliny? Świat flory jest bardzo zróżnicowany należy do niego ogromne drzewo i malutka stokrotka. Kwiaty pachną, ale są też źródłem cennych barwników. Czy uda nam się stworzyć obraz, gdzie tworzywem i tematem będą rośliny?

 

16.10.19, środa, 11:11 – 12:12

Prowadzi: Marta Wlazeł

ZWIERZĘTA

Biało czarna zebra i groźny lew. Kolorowe papugi i czarne, pracowite mrówki. Czy odnajdziemy wszystkie te zwierzęta w dziełach sztuki nowoczesnej? Wyruszymy na małe polowanie, a jego efekty utrwalimy posługując się klejem, papierem i kolorową bibułą.

 

23.10.19, środa, 11:11 – 12:12

Prowadzi: Marta Wlazeł

BIAŁE

Na białym śniegu można odcisnąć ślady i wzory. Ale czy można malować białym mlekiem, czy białe obrazy są naprawdę białe ? Na te inne pytania odpowiemy na zajęciach podczas oglądania wystawy Atlas Nowoczesności.

 

30.10.19, środa, 11:11 – 12:12

Prowadzi: Marta Wlazeł

CZARNE

Czarna jest noc, kiedy wyłączymy wszystkie światła, czarne są elementy pracy Ryszarda Winiarskiego. Na zajęciach w Muzeum Sztuki ułożymy wielkie czarno-białe układanki, a potem pobawimy się cieniami, które wytniemy z czarnego papieru.

 

6.11.19, środa, 11:11 – 12:12

Prowadzi: Barbara Kaczorowska

ŻÓŁTE

Żółte są cytryny i wiosenne żonkile, a czy znajdziemy żółte dzieła sztuki na wystawie Atlas Nowoczesności? Poszukiwania zwieńczymy produkcją słonecznej farby i… piaskowych obrazów.

 

13.11.19, środa, 11:11 – 12:12

Prowadzi: Marta Wlazeł

NIEBIESKIE

Razem z dziećmi poszukamy niebieskich dzieł sztuki na wystawie Atlas Nowoczesności, a potem wykonamy mapy, zaznaczając nasze ślady niebieską taśmą. Następnie zbadamy właściwości niebieskich pigmentów rozpuszczając je w wodzie. Efekty zabiegów odciśniemy na grubym papierze.

 

20.11.19, środa, 11:11 – 12:12

Prowadzi: Marta Wlazeł

CZERWONE

Czerwone jabłka są pyszne i soczyste. Obejrzymy je na obrazach eksponowanych na wystawie Atlas Nowoczesności. Poszukamy czerwieni w otaczającym nas świecie, a nasze spostrzeżenia zapiszemy czerwoną bibułą i czerwoną farbą na czerwonym kartonie

 

27.11.19, środa, 11:11 – 12:12

Prowadzi: Marta Wlazeł

ZIELONE

Zielona mięta jest orzeźwiająca i pięknie pachnie. Podobnie jak bazylia i oregano. Na listopadowych zajęciach spróbujemy zrobić zieloną barwę z naturalnych składników. Zbadamy, czy z zielonych warzyw da się zrobić zielone stemple. Sprawdzimy czy na wystawie Atlas Nowoczesności są zielone dzieła sztuki.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.