MALUCHY W MUZEUM. warsztaty familijne dla dzieci 1+

Wiesz wszystko o bezglutenowych biszkoptach, rytmie drzemek, wywabianiu śladów marchewki z koszulek w rozmiarze 74 oraz wadach i zaletach kangurowania? Jeśli tak – Muzeum Sztuki zaprasza Cię na cykl MALUCHY W MUZEUM.

MWM to cykl zajęć przygotowany specjalnie dla rodziców na urlopie macierzyńskim lub tacierzyńskim, którzy mają ochotę w środę o 11:11 spędzić ze swoimi małymi pociechami godzinę w Muzeum Sztuki w Łodzi. Sztuka nowoczesna może stać się bowiem wspólną przygodą dla Rodzica i Dziecka.

Zapewniamy przyjazną przestrzeń na pierwszym piętrze Muzeum, przewijak w łazience i miejsce parkingowe dla wózków.

Zasady uczestnictwa:

wybierz zajęcia z naszej oferty i zarezerwuj uczestnictwo telefonicznie, pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8:00-16:00 (pn-pt) 
przyjdź w dniu zajęć do muzeum
kup bilety (sprawdź w cenniku)

 

8.05.19, środa, 11:11 – 12:12

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

POPLĄTANE

Prowadzi: Marta Wlazeł

Dzieła w Muzeum są duże, małe, cienkie, grube, jasne, ciemne, zamknięte lub otwarte. Czasami mogą mieć wiele różnych cech i wtedy sytuacja się komplikuje. Ale nawet z najbardziej poplątanym dziełem można sobie poradzić, tak jak z supłami na sznurowadle. Poplątanych dzieł będziemy szukać na wystawie Atlas nowoczesności.

 

15.05.19, środa, 11:11 – 12:12

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

KOŁO

Prowadzi: Marta Wlazeł

KOŁO stanie się tematem naszego spotkania. Będziemy się turlać i kręcić piruety, poszukamy kół na wystawie Atlas Nowoczesności i zrobimy z nas samych wielki cyrkiel.

 

22.05.19, środa, 11:11 – 12:12

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

KWADRAT

Prowadzi: Marta Wlazeł

KWADRAT będzie bohaterem majowego spotkania Maluchów i Muzeum. Spotkamy się przy kwadratowych lustereczkach Ryszarda Winiarskiego i zbadamy razem obecność kwadratów w otaczającym nas świecie.

 

5.06.19, środa, 11:11 – 12:12

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

Prowadzi: Marta Wlazeł

TRÓJKĄT

TRÓJKĄT będzie najważniejszy podczas naszego spotkania. Do ostrych geometrycznych kształtów z wystawy Atlas Nowoczesności poprowadzą nas trójkątne strzałki, porozmawiamy też o ostrzegawczych znakach drogowych, a po zajęciach odpoczniemy w trójkątnym namiocie.

 

12.06.19, środa, 11:11 – 12:12

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

Prowadzi: Marta Wlazeł

PROSTOKĄT

PROSTOKĄT stanie w centrum naszych zajęć – odnajdziemy go w rzeźbach Katarzyny Kobro, kompozycjach Władysława Strzemińskiego, klawiszach pianina i w kształcie kruchych herbatników.  

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.