FAMILIA DO KWADRATU. Warsztaty familijne dla dzieci od lat 4

Warsztaty dla dzieci od lat 4 wraz z opiekunami. Forma spotkania pozwala nie tylko budować kontakt ze sztuką współczesną ale również budować relacje pomiędzy małymi i dużymi uczestnikami. Zawsze zaproponowane jest zwiedzanie fragmentu aktualnej wystawy (jednego lub kilku dzieł) oraz adekwatne dla wieku uczestników działanie twórcze.

Warsztaty odbywają się w każdą sobotę o godzinie 13:13. 

Zasady uczestnictwa:

wybierz zajęcia z naszej oferty i zarezerwuj uczestnictwo telefonicznie, pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8:00-16:00 (pn-pt) 
przyjdź w dniu zajęć do muzeum
kup bilety  (sprawdź w cenniku)

 

4.05.19, sobota, g. 13:13

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

SZKIEŁKO I OKO

Prowadzi: Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk

A jeśli głównym elementem dzieła jest światło – co wtedy? Jakim organem, jakim zmysłem je dobieramy? Czy ulegamy przy tym złudzeniom? Czy można stworzyć iluzję czegoś, co niemożliwe jest, by istniało? I czy można analizować samo światło? Na przykład – przez rozszczepienie? A czy można światło dodawać i odejmować? I jeszcze – jak zrobić kalejdoskop? Na te pytania odpowie warsztat „Szkiełko i oko”, do tego odpowie rzetelnie i pewnie, bo oparty jest na prawach fizyki.

 

11.05.19, sobota, g. 13:13

ms1, Więckowskiego 36, sala warsztatowa

MEA PULPA

prowadzi: Barbara Kaczorowska, Luiza Łuszcz-Kujawiak

Codziennie produkujemy papierowe śmieci. Można je wyrzucić jako makulaturę, zdejmując z głowy zarówno kłopot, jak i odpowiedzialność. Można je jednak powtórnie wykorzystać. Warsztat „Mea Pulpa” pokaże, w jaki sposób stary papier ponownie przetworzyć w papier – nowy i niepowtarzalny. Taki, w którym „grzech” śmiecenia przemieni się w zaczyn nowego porządku.Warsztat towarzyszy wystawie Zjednoczona Pangea.

 

25.05.19, sobota, g. 13:13

ms2 , Ogrodowa 19,  sala warsztatowa

PORTRET RODZINY WE WNĘTRZU

Prowadzi: Barbara Kaczorowska

W jaki sposób można przedstawić bliską osobę? Czy rozpoznajemy ją  tylko po rysach twarzy? A może po sylwetce? Albo po ubraniu, biżuterii czy przedmiotach, których używa?

Obejrzymy wystawę Atlas Nowoczesności tropem portretów. Czy portret musi być podobny? Czy udany portret coś udaje? Czy dobrze się wychodzi z rodziną na zdjęciu? Na te pytania odpowie, między innymi, cykl prac Zofii Rydet.

 

1.06.19, sobota, g. 13:13

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

DZIECIAKI W MUZALNYM FIGLORAJU

Prowadzi: Marta Wlazeł

Czy w Muzeum Sztuki na co dzień mieszkają jakieś Dzieciaki? W Dzień Dziecka postaramy się je odnaleźć, poznać, zaprzyjaźnić i obdarować prezentami.  Na koniec zaprosimy je do wspólnej  zabawy w muzealnym figloraju, który specjalnie dla nich zrobimy!

 

8.06.19, sobota, g. 13:13

ms1, Więckowskiego 36, sala warsztatowa

prowadzi: Luiza Łuszcz-Kujawiak

KTO WYTRWALSZY?, czyli warsztat o trwałości i przemijaniu.

Czy dzieła sztuki są wieczne? Co jest wrogiem zgromadzonych w muzealnych magazynach obiektów? W czasie warsztatu odwiedzimy Magazyn Studyjny, zbadamy, z czego wykonane są dzieła sztuki oraz sprawdzimy czy mogą ulec zniszczeniu.  Następnie sami wykonamy prace ulotne i trwałe.

 

15.06.19, sobota, g. 13:13

ms2 , Ogrodowa 19,  sala warsztatowa

WARSZTAT NA DO WIDZENIA

Prowadzi: Barbara Kaczorowska

Zanim powiemy sobie wakacyjne „do widzenia” i nastąpi wakacyjna EWAKUACJA, pora na warsztatowe działanie EWALUACYJNE. Czyli artystyczne wystawienie ocen w muzealnej cenzurce. Można będzie stawiać szóstki ulubionym dziełom lub zostawić je na drugi rok. Można będzie wyrażać pochwały, nagany i wręczać nagrody.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.