FAMILIA DO KWADRATU. Warsztaty familijne dla dzieci od lat 4

Warsztaty dla dzieci od lat 4 wraz z opiekunami. Forma spotkania pozwala nie tylko budować kontakt ze sztuką współczesną ale również budować relacje pomiędzy małymi i dużymi uczestnikami. Zawsze zaproponowane jest zwiedzanie fragmentu aktualnej wystawy (jednego lub kilku dzieł) oraz adekwatne dla wieku uczestników działanie twórcze.

Warsztaty odbywają się w każdą sobotę o godzinie 13:13. 

Zasady uczestnictwa:

wybierz zajęcia z naszej oferty i zarezerwuj uczestnictwo telefonicznie, pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8:00-16:00 (pn-pt) 
przyjdź w dniu zajęć do muzeum
kup bilet za wydarzenie towarzyszące 10 zł od osoby + bilet na wystawę. Zakup biletów dotyczy wszystkich uczestników
 

 

12.05.18, sobota, g. 13:13

ms1,  Więckowskiego 36

NIE OWIJAJ W BAWEŁNĘ

Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 7 lat, tym razem z opiekunami, na bezpłatne warsztaty, które odbędą się w nowo otwartej przestrzeni Magazynu Studyjnego Muzeum Sztuki w Łodzi. Zajęcia poświęcone sztuce współczesnej poprowadzą pracownicy Muzealnego Działu Edukacji. Warsztaty pozwolą na zaznajomienie się z problemem przechowywania dzieł sztuki. Pod okiem edukatorów biorący udział w warsztatach poznają szczegółowe sposoby magazynowania sztuki nowoczesnej i współczesnej dzieł w zależności od ich typu (malarstwo, rzeźba itd.)

 

26.05.18, sobota, g. 13:13

ms1, Więckowskiego 36

NIEKOŃCZĄCE SIĘ HISTORIE

Prowadzi: Marta Wlazeł

Historia lubi się powtarzać. Nie tylko ta poważna z podręczników szkolnych, również ta mała, zwyczajna dziejąca się każdego dnia. Bohaterowie wielu bajek popełniają ciągle te same błędy, które niejednokrotnie prowadzą do szczęśliwego zakończenia… Podczas sobotnich zajęć opowiemy sobie mnóstwo historii, które utrwalimy niecodzienną techniką.. Nasza kolorowa książka z historiami będzie miała mnóstwo ciekawych i ciągle zmieniających się zakończeń.

 

9.06.18, sobota, g. 13:13

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

PORTRET RODZINY WE WNĘTRZU

Prowadzi: Barbara Kaczorowska

W jaki sposób można przedstawić bliską osobę? Czy rozpoznajemy ją  tylko po rysach twarzy? A może po sylwetce? Albo po ubraniu, biżuterii czy przedmiotach, których używa?

Obejrzymy wystawę Atlas Nowoczesności tropem portretów. Czy portret musi być podobny? Czy udany portret coś udaje? Czy dobrze się wychodzi z rodziną na zdjęciu? Na te pytania odpowie, między innymi, cykl prac Zofii Rydet.

 

16.06.18, sobota, g. 13:13

ms1, Więckowskiego 36

NIEKOŃCZĄCE SIĘ HISTORIE

POWTÓRKA

Prowadzi: Marta Wlazeł

Historia lubi się powtarzać. Nie tylko ta poważna z podręczników szkolnych, również ta mała, zwyczajna dziejąca się każdego dnia. Bohaterowie wielu bajek popełniają ciągle te same błędy, które niejednokrotnie prowadzą do szczęśliwego zakończenia… Podczas sobotnich zajęć opowiemy sobie mnóstwo historii, które utrwalimy niecodzienną techniką. Nasza kolorowa książka z historiami będzie miała mnóstwo ciekawych i ciągle zmieniających się zakończeń.

 

23.06.18, sobota, g. 13:13

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

WARSZTAT NA DO WIDZENIA

Prowadzi: Maria Wasińska-Stelmaszczyk

Zanim powiemy sobie wakacyjne „do widzenia” i nastąpi wakacyjna EWAKUACJA, pora na warsztatowe działanie EWALUACYJNE. Czyli artystyczne wystawienie ocen w muzealnej cenzurce. Można będzie stawiać szóstki ulubionym dziełom lub zostawić je na drugi rok. Można będzie wyrażać pochwały, nagany i wręczać nagrody.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.