FAMILIA DO KWADRATU. Warsztaty familijne dla dzieci od lat 4

Warsztaty dla dzieci od lat 4 wraz z opiekunami. Forma spotkania pozwala nie tylko budować kontakt ze sztuką współczesną ale również budować relacje pomiędzy małymi i dużymi uczestnikami. Zawsze zaproponowane jest zwiedzanie fragmentu aktualnej wystawy (jednego lub kilku dzieł) oraz adekwatne dla wieku uczestników działanie twórcze.

Warsztaty odbywają się w każdą sobotę o godzinie 13:13

Zasady uczestnictwa:

  • wybierz zajęcia z naszej oferty i zarezerwuj uczestnictwo telefonicznie, pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8:00-16:00 (pn-pt) 
  • przyjdź w dniu zajęć do muzeum
  • kup bilet (informacja w cenniku)

7.10.17, sobota, g. 13:13

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

POMYSŁ NA DOM

Prowadzi: Marta Wlazeł

Domek na kurzej stopce, czy chatka z piernika? Stare zamczysko czy współczesny drapacz chmur? Na zajęciach w Muzeum Sztuki porozmawiamy o architekturze, ale nie takiej zwyczajnej. Będziemy opowiadać o niezwykłych domach, pełnych ukrytych przejść, tajnych pomieszczeń i  ruchomych schodów jakich nie powstydziłby się najbardziej odważny inżynier. Przyszli architekci będą pracować indywidualnie i zespołowo wykorzystując min. taśmy i pudła -  moduły. Stworzone elementy połączymy w jeden niezwykły budynek na miarę XXI wieku.

 

14.10.17, sobota, g. 13:13

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

ABSTRAKCJA dla dzieci

Prowadzi: Barbara Kaczorowska

Każde dziecko, w pewnym wieku potrafi narysować kropkę, kreskę a nawet niezbyt skomplikowany kształt. To łatwe! Tak samo łatwe jak namalowanie abstrakcji. Tak uważał Wassily Kandinsky.  Twierdził ponadto że malarstwo buduje punkt, linia i płaszczyzna. Na warsztacie wykonamy kilka prac plastycznych, których tematami staną się kolejne wymienione elementy. Na dodatek elementy wyłącznie ulubione. I jeszcze, żeby było mało, staną się one przewodnikami po pierwszym piętrze wystawy Atlas Nowoczesności. Czyżby abstrakcję dało się polubić?

 

21.10.17. sobota, g. 13:13

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

JAK TO JEST W MUZEUM?

Powtórka

Prowadzi: Marta Wlazeł

Jak to jest w muzeum? Jakie dzieła sztuki można znaleźć na wystawie Atlas Nowoczesności ? Co się kryje za słowami instalacja (nie elektryczna) faktura (ale nie rachunek) obiekt (ale nie obiekt westchnień)? Na te i inne pytania odpowiemy podczas sobotnich zajęć – uwaga – bardzo brudnych! Wykorzystamy farby, kleje … i balony. Warsztat dla dociekliwych.

 

28.10.17. sobota, g. 13:13

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

KRESKOWO

Powtórka

Prowadzi: Barbara Kaczorowska

Nie trzeba być Władysławem Strzemińskim, aby wiedzieć, ze nawet jedną kreską można narysować skomplikowany rysunek. A co dopiero dziesięcioma! Jeszcze więcej narysujemy kiedy kreskom pozwolimy na cyrkowe sztuczki: wywijańce, żonglowanie, obroty z podskokiem i stanie na głowie.

Wszelkie kreskowe ekwilibrystyki będą dozwolone a nawet wskazane!

 

Więcej informacji o najbliższych warsztatach proszę szukać w kalendarium

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.