Warsztaty dla osób niesłyszących

Warsztaty dla niesłyszącej młodzieży, w cyklu Encyklopedia Sztuki w Polskim Języku Migowym

Ideą projektu jest upowszechnienie wiedzy z zakresu historii sztuki i sztuki współczesnej wśród niesłyszącej młodzieży. Zajęcia poprowadzi w PJM niesłyszący Daniel Kotowski w oparciu o warsztat autorstwa Barbary Kaczorowskiej.

Przy okazji warsztatów powstają kolejne hasła Encyklopedii w Polskim Języku Migowym – krótkie filmy w PJM.

Warsztaty są bezpłatne, dla grup zorganizowanych, zapisy: encyklopediapjm@gmail.com

Terminy w październiku ustalane indywidualnie z grupami.

Realizatorem projektu Encyklopedia Sztuki w Polskim Języku Migowym (PJM) Warsztaty edukacyjne i tworzenie haseł jest Paulina Celińska, we współpracy z Grupą Artystów Głuchych GAG, Zachętą – Narodową Galerią Sztuki, Muzeum Sztuki w Łodzi i Muzeum Narodowym w Warszawie. Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Kultura Dostępna.

Projekt Encyklopedia Sztuki w Polskim Języku Migowym jest dostępny TUTAJ


FILM-ZAPROSZENIE W PJM NA WARSZTATY JEST DOSTĘPNY TUTAJ

Treść filmu:

Cześć!

Nazywam się Daniel Kotowski. Jestem w Muzeum Sztuki w Łodzi! Zajrzymy do Sali Neoplastycznej „Kompozycja otwarta” i zobaczymy całkowicie inny wymiar!

Widzicie proste i mało kolorowe pomieszczanie. Jestem tu w Sali Neoplastycznej „Kompozycja otwarta”. Opowiem krótko jej historię.

Historia Sali Neoplastycznej rozpoczęła się w 1946 roku. Muzeum Sztuki, dotąd mieszczące się w  kilkunastu pokojach dawnego ratusza, pozyskało nową siedzibę – dziewiętnastowieczny pałac łódzkiego przemysłowca Maurycego Poznańskiego. Ówczesny dyrektor Muzeum, Marian Minich, zaprosił Władysława Strzemińskiego do współpracy przy aranżacji nowych sal ekspozycyjnych. Artyście powierzono zadanie zaprojektowania przestrzeni, w której miałaby znaleźć swoje miejsce kolekcja europejskiej awangardy, zgromadzona z jego inicjatywy w latach 30. XX wieku.

Na warsztat złożą się działania, których tematami staną się kolejne wymienione elementy i poprowadzą przez meandry sztuki nieprzedstawiającej. Czy rzeczywiście z dzieła abstrakcyjnego niczego nie sposób wyczytać? W jaki sposób o nim mówić?

Chcecie wiedzieć więcej, przyjdźcie!

Jeżeli jesteście zainteresowani to proszę o zapisy e-mailem na adres: pcelinska@gmail.com

Termin: październik

Zapraszamy!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.