ms², ul. Ogrodowa 19

„Atlas nowoczesności” to wystawa w ms2, której koncepcja ekspozycyjna inspirowana jest „Atlasem Mnemosyne” Aby Warburga, by achronologiczny sposób snuć za pomocą dzieł opowieść o nowoczesności i jej znaczeniu dzisiejszym znaczeniu... Trudna sprawa; nie każdy zna prace Warburga. Ale o „Atlasie nowoczesności” można opowiedzieć i tak: to zbiór dzieł wizualnych z XX i XXI wieku, pogrupowanych według wybranych problemów i idei. Lepiej, prawda? A tak: „Atlas nowoczesności” to Pinterest XX i XXI wieku? Na warsztacie „Piny XX i XXI wieku” użyjemy piktogramów i emotikonów, żeby oswoić ponad sto lat sztuki najnowszej.
Autor scenariusza: Agnieszka Wojciechowska-Sej
Obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8:00-16:00.

Warsztat towarzyszy wystawie  ATLAS NOWOCZESNOŚCI. KOLEKCJA SZTUKI XX I XXI WIEKU
Ekspozycję przygotował zespół kuratorski pod kierunkiem dyrektora Jarosława Suchana, w składzie: Aleksandra Jach, Paulina Kurc-Maj, Maria Morzuch, Anna Saciuk-Gąsowska, Joanna Sokołowska, Katarzyna Słoboda, Magdalena Ziółkowska.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.