PARZENIE SZTUKI, czyli o pomysłach na sztukę od kuchni

ms², ul. Ogrodowa 19

Recepta to zlecenie: dokument, który sprawia, że kupujemy precyzyjnie wybrany dla nas produkt. Recepta może także dotyczyć sztuki nowoczesnej. Artyści w XX wieku położyli ogromny nacisk na intelektualny aspekt sztuki – pisali manifesty, udzielali wywiadów, teoretyzowali na temat działań. W sztuce konceptualnej samo dzieło zeszło na drugi plan, a nawet – całkiem zniknęło ze sceny. Zmienił się także sposób obcowania z taką sztuką. Odbiorca potrzebował nowych wytycznych – recept, jak odbierać dzieło, które materialnie przestało istnieć, a jeśli istnieje, to już „nie zachwyca”. W trakcie warsztatów „Parzenie sztuki” zbliżymy się do sztuki konceptu XX i XXI wieku. Choć musimy pamiętać, że artyści, podobnie jak lekarze, piszą czasem bardzo niewyraźnie.

Autor scenariusza: Agnieszka Wojciechowska-Sej

Obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8:00-16:00.

Warsztat towarzyszy wystawie  ATLAS NOWOCZESNOŚCI. KOLEKCJA SZTUKI XX I XXI WIEKU
Ekspozycję przygotował zespół kuratorski pod kierunkiem dyrektora Jarosława Suchana, w składzie: Aleksandra Jach, Paulina Kurc-Maj, Maria Morzuch, Anna Saciuk-Gąsowska, Joanna Sokołowska, Katarzyna Słoboda, Magdalena Ziółkowska.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.