ANALIZY MONY LIZY, czyli o analizie dzieła sztuki

ms², ul. Ogrodowa 19

„Mona Liza” Leonarda da Vinci to chyba najbardziej rozpoznawalne dzieło sztuki świata. Gioconda spogląda na widzów nie tylko ze ściany w Luwrze, ale również z plakatów, kubków, okładek, toreb, parasoli… Arcydzieło, które zostało zmienione w masowy komunikat, to doskonały przykład na obiekt, który można analizować bez końca. „Monę Lisę” weźmiemy na warsztat i my. Dowieszona do ekspozycji „Atlas Nowoczesności” pozwoli znaleźć różnice między sztuką dawną, a pracami Kazimierza Malewicza, Władysława Strzemińskiego i Aliny Szapocznikow.
Autor scenariusza: Agnieszka Wojciechowska-Sej
Obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8:00-16:00.

Warsztat towarzyszy wystawie  ATLAS NOWOCZESNOŚCI. KOLEKCJA SZTUKI XX I XXI WIEKU
Ekspozycję przygotował zespół kuratorski pod kierunkiem dyrektora Jarosława Suchana, w składzie: Aleksandra Jach, Paulina Kurc-Maj, Maria Morzuch, Anna Saciuk-Gąsowska, Joanna Sokołowska, Katarzyna Słoboda, Magdalena Ziółkowska.

 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.