ms¹, ul. Więckowskiego 36

Warsztat dla wielbicieli gier i rozgrywek. Bo Sala Neoplastyczna może posłużyć jako gra, której zasady są wyznaczane przez kolory i kształty. Tylko czy reguły gry zawsze są przestrzegane? Potrzebne jest bystre oko by stwierdzić czy nie wkradła się pomyłka, błąd lub szkoda? W takim razie jak bez szkody dla zasad wykonać dzieło abstrakcyjne?
Warsztat poświęcony powstaniu abstrakcji geometrycznej przyniesie odpowiedź na pytanie, gdzie w jabłonce kryją się kąty proste oraz dlaczego niektóre barwy nazywa się „podstawowymi”. Przy sprzyjającej pogodzie część warsztatu może się odbyć w plenerze muzealnego ogrodu.
Autor scenariusza: Barbara Kaczorowska
Obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8:00-16:00.

Warsztat towarzyszy wystawie SALA NEOPLASTYCZNA. KOMPOZYCJA OTWARTA,  kuratorzy wystawy: Jarosław Suchan we współpracy z Danielem Muzyczukiem, Aleksandrą Jach i Marią Morzuch

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.