ms2, ul. Ogrodowa 19

Czy ubierasz się rano tylko dlatego, że jest Ci zimno? A może dlatego, żeby ukryć budzącą wstyd nagość? Czy wkładasz na siebie cokolwiek? A może spędzasz niekończące się kwadranse przed lustrem, żeby strój doskonale pasował do dnia, okoliczności i Twojego koloru oczu? Strój, zatrzymany w dziełach sztuki, zawsze jest efektem koncepcji artysty, ale śledząc ubranych bohaterów można badać historię, obyczaje i symbolikę przedstawienia. Uczestników warsztatu „Wyzwanie to ubranie” zaprosimy do zaprojektowania i zrealizowania artystycznego stroju – ale i do przemiany siebie w wielkie odzieżowe dzieło sztuki. A wszystko to na ekspozycji w żywym kontakcie dziełami sztuki.
Autor scenariusza: Agnieszka Wojciechowska-Sej
Obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8:00-16:00.

Warsztat towarzyszy wystawie ATLAS NOWOCZESNOŚCI. KOLEKCJA SZTUKI XX I XXI WIEKU
Ekspozycję przygotował zespół kuratorski pod kierunkiem dyrektora Jarosława Suchana, w składzie: Aleksandra Jach, Paulina Kurc-Maj, Maria Morzuch, Anna Saciuk-Gąsowska, Joanna Sokołowska, Katarzyna Słoboda, Magdalena Ziółkowska.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.