OFERTA WAKACYJNA dla grup zorganizowanych (półkolonie)

Zasady uczestnictwa

I. Wybierz lokalizację  (MS1, Łódź, ul. Więckowskiego 36 lub MS2, Łódź, ul. Ogrodowa 19) i temat z listy poniżej.

II. Zadzwoń do nas (tel. 605 060 063, pn.-pt. w godz. 8:00-16:00) i zarezerwuj termin z min. dwutygodniowym wyprzedzeniem.

III. Określ liczebność grupy (sugerowana liczba 5-22 osoby)

IV. Kup bilety w dniu wizyty 

Bilet grupowy 6 zł od osoby*

Opiekun: bilet wstępu dla opiekunów z dziećmi: 6 zł od osoby*

* sprawdź w cenniku
 

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki (Dz.U. 2001 nr 135 poz. 1516, § 13 pkt. 2) „Opiekun w szczególności: 1. sprawuje opiekę nad powierzonymi mu uczniami (…) 2. sprawuje nadzór nad przestrzeganiem regulaminu przez uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa”.

 

 

Warsztaty edukacyjne dla dzieci 6-12 lat

MS1, ul. Więckowskiego 36

 

GNIECIONE PLECIONE, CZYLI O RZEŹBIE NOWOCZESNEJ

Rzeźba nie jest tylko klasycznie rozumianą bryłą – to także awangardowa konstrukcja. Podczas warsztatów porównamy różne pomysły na tworzenie rzeźb, zastosowanie do ich wykonania zaskakujących materiałów, a także sposób rozmieszczenia ich w przestrzeni. Każda z tych form niesie inne znaczenia, inną estetykę, daje inne możliwości twórcze.
Na warsztatach będziemy kształtować glinę za pomocą zawodowych narzędzi rzeźbiarza i projektować przestrzenne konstrukcje z płaszczyzn kartonu i papieru.
Warsztat towarzyszy wystawie SALA NEOPLASTYCZNA. KOMPOZYCJA OTWARTA,  kuratorzy wystawy: Jarosław Suchan we współpracy z Danielem Muzyczukiem, Aleksandrą Jach i Marią Morzuch

 

ABS DLA DZIECI, CZYLI O MALARSTWIE ABSTRAKCYJNYM

Każde dziecko, w pewnym wieku potrafi narysować kropkę, kreskę a nawet niezbyt skomplikowany kształt. To łatwe! Tak samo łatwe jak namalowanie abstrakcji. Tak uważał Wassily Kandinsky.  Twierdził ponadto, że malarstwo buduje punkt, linia i płaszczyzna. Na warsztacie wykonamy kilka prac plastycznych, których tematami staną się kolejne wymienione elementy. Na dodatek elementy wyłącznie ulubione. I jeszcze było mało, staną się one przewodnikami po wystawie Sala Neoplastyczna. Kompozycja otwarta. Czyżby abstrakcję dało się polubić?

Warsztat towarzyszy wystawie SALA NEOPLASTYCZNA. KOMPOZYCJA OTWARTA,  kuratorzy wystawy: Jarosław Suchan we współpracy z Danielem Muzyczukiem, Aleksandrą Jach i Marią Morzuch

 

CHIMERYCZNA HYBRYDA

Mit o Chimerze wprowadzi nas do tajemniczego świata pełnego mutantów: dziwnych stworzeń, które mają cechy wielu gatunków zwierząt, przedmiotów, których funkcje zapożyczone są  ze świata nieożywionego, czy pomysłów, które łączą wiele różnych idei. Czy sztuka, a zwłaszcza nowoczesna, również może być taką mieszanką? Odpowiedzią będą wykonane samodzielnie Chimeryczne Hybrydy – obiekty artystyczne, gdzie pewien bardzo pospolity przedmiot utraci swoją dobrze znaną funkcję.

Warsztat pozwoli odwiedzić dzieła w ich zaskakującym otoczeniu – do zbadania czeluście Magazynu Studyjnego Muzeum Sztuki.

 

MS2, ul. Ogrodowa 19

 

ATLAS TRAILER, CZYLI INTERAKTYWNE ZWIEDZANIE DLA DZIECI

Zapraszamy do pracy w najżywszym kontakcie z dziełami sztuki - nie w sali warsztatowej, ale bezpośrednio na galerii. Małych gości po III piętrach wystawy poprowadzą karty atlasu z różnymi wskazówkami lub zadaniami. Będą rysowanki i wyklejanki, ale także inne aktywności i mnóstwo podchwytliwych pytań. Odpowiedzi ułożą się w unikatowy atlas, który potem może posłużyć jako przewodnik w oprowadzaniu kolegów, rodziców, dziadków czy znajomych.

Warsztat towarzyszy wystawie  ATLAS NOWOCZESNOŚCI. KOLEKCJA SZTUKI XX I XXI WIEKU.
Ekspozycję przygotował zespół kuratorski pod kierunkiem dyrektora Jarosława Suchana, w składzie: Aleksandra Jach, Paulina Kurc-Maj, Maria Morzuch, Anna Saciuk-Gąsowska, Joanna Sokołowska, Katarzyna Słoboda, Magdalena Ziółkowska.

 

PLANOWANIE PLANETY

Słowo Kosmos oznacza coś największego na świecie. Ponieważ Kosmos jest taki ogromny, starczy tam miejsca dla mitów, którymi Grecy tłumaczyli gwiazdozbiory, dla orientacji żeglarza na oceanie, dla rakiet, sputników i kosmonautów, ale także dla ufoludków i Luka Skywalkera. Także artyści często sięgają w swej twórczości do zagadnień kosmicznych. Sztuka może być teleskopem, którym artysta-astronom podgląda, jak urządzony jest Kosmos. Podczas warsztatu Planowanie planety postaramy się, przy pomocy dużej ilości farby, namalować nieskończony wszechświat, podejrzeć inne światy i dotknąć powierzchni zaplanowanej samodzielnie planety. Uwaga, warsztat bardzo brudzący.
Warsztat towarzyszy wystawie ATLAS NOWOCZESNOŚCI. KOLEKCJA SZTUKI XX I XXI WIEKU.
Ekspozycję przygotował zespół kuratorski pod kierunkiem dyrektora Jarosława Suchana, w składzie: Aleksandra Jach, Paulina Kurc-Maj, Maria Morzuch, Anna Saciuk-Gąsowska, Joanna Sokołowska, Katarzyna Słoboda, Magdalena Ziółkowska.

 

Inne tematy, poza ofertą wakacyjną, mogą być zamawiane po uzgodnieniu telefonicznym z działem edukacji (tel. 605 060 063, pn.-pt. w godz. 8:00-16:00)

Załączniki

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.