Program Kultura Dostępna Lekcje Muzealne jest realizowany przez Muzeum Sztuki w Łodzi dzięki inicjatywie i wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program lekcji muzealnych dofinansowanych przez MKiDN skierowany jest do podopiecznych wszystkich typów szkół publicznych i niepublicznych oraz instytucji kultury, świetlic środowiskowych i socjoterapeutycznych i innych organizacji prowadzących działalność kulturową, z wykluczeniem podmiotów komercyjnych. Opłata wnoszona przez uczestnika lekcji muzealnej wynosi 1 zł. Pula lekcji muzealnych w programie jest ograniczona. O udziale w programie decyduje kolejność zgłoszeń oraz wskazane przez aplikujących względy społeczne (sytuacja materialna, socjalna, utrudniony dostęp do kultury, niepełnosprawności).

Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela Dział Edukacji Muzeum Sztuki w Łodzi, telefonicznie, w dni powszednie w godz. 8:00-16:00, pod numerem +48 605 060 063.

Tytuły lekcji muzealnych:

Pory roku awangardy
O elementach formy plastycznej
Nowocześnie o rzeźbie
Analiza dzieła sztuki
Mój przewodnik po wystawie
Gdy krytyk zostaje artystą
Pomnik nie ze spiżu
F jak faktura
O świetle i cieniu
Portret mojej dłoni

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.