Do czterech razy sztuka!

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele!

Dział Edukacji w Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza do udziału w 7. edycji interdyscyplinarnego konkursu z wiedzy o kulturze współczesnej „Do czterech razy sztuka!”. 

Konkurs, podobnie jak w latach ubiegłych, objęty został honorowym patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty. 

Do czterech razy sztuka!” to interdyscyplinarny konkurs dla uczniów klas IV – VII szkół podstawowych w województwie łódzkim. Konkurs łączy zainteresowania i wiedzę z zakresu literatury, historii i wiedzy o sztuce XX i XXI wieku. Do Konkursu zapraszamy drużyny czteroosobowe. Zespołowy charakter podnosi umiejętności interpersonalne jego uczestników, wzmacnia potrzebę współpracy i wzajemnego wspierania się podczas realizacji niestandardowych zadań.Każdy z czterech etapów konkursu ma inną formułę i wymaga od uczestników wykazania się innymi umiejętnościami, a przede wszystkim kreatywnością. W trosce o wysoki poziom drużyn startujących w Konkursie zapewniamy bezpłatne zajęcia przygotowujące do poszczególnych etapów dla chętnych uczniów oraz nauczycieli.

Skrócony terminarz konkursu:

Etap I (Prezentacja) - etap szkolny. Do 9 grudnia 2017 należy dostarczyć PREZENTACJĘ wraz z imienną listą zakwalifikowanych uczestników Konkursu

Etap II (Podchody) – 17 stycznia  2018, Muzeum Sztuki w Łodzi (MS2), Ogrodowa 19. Wyniki i lista zakwalifikowanych do III Etapu w załączniku na dole. 

Etap III (Biblioteka) -  14 marca 2018, Muzeum Sztuki w Łodzi (MS2), Ogrodowa 19 Wyniki i lista zakwalifikowanych do IV Etapu w załączniku na dole. 

Etap IV (Turniej oraz uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców) -  17 kwietnia 2018


O dokładnym terminie i godzinie przeprowadzenia kolejnych etapów konkursu poszczególni nauczyciele zostaną powiadomieni drogą mailową.

Zapraszamy również wszystkich na bezpłatne spotkania przedkonkursowe:

4 listopada (sobota) godz. 16.16 - wykład wprowadzający do sztuki XX i XXI w. cz. 1

18 listopada (sobota) godz. 16.16 - wykład wprowadzający do sztuki XX i XXI w. cz. 2

25 listopada (sobota) godz. 16.16 - oprowadzanie po kolekcji stałej ms²

9 grudnia (sobota) godz. 16.16 - wykład z analizy dzieła sztuki

Wszystkie spotkanie odbywają się w sali audiowizualnej ms2, ul. Ogrodowa 19.

 

I etap – Prezentacja

Eliminacje na I etapie prowadzi Szkolna Komisja Konkursowa i Komisja Konkursowa powołana przez Dział Edukacji Muzeum Sztuki w Łodzi. Szkolne Komisje Konkursowe powołują dyrektorzy szkół, których uczniowie biorą udział w konkursie Do czterech razy sztuka!

Etap I polega na sformowaniu czteroosobowych zespołów. Każdy Zespół tworzy Prezentację.

Dowolna w formie i technice Prezentacja powinna być odpowiednikiem listu motywacyjnego i odpowiadać m. in. na pytania:

  • Jak się nazywacie?
  • Czym się interesujecie?
  • Co robicie w czasie wolnym?
  • Dlaczego chcecie wziąć udział w konkursie?

Forma i technika Prezentacji podlegają szerokiej ocenie Komisji Konkursowej.

Prezentacja może przyjąć formę plakatu, ulotki, folderu reklamowego, filmu reklamowego, strony internetowej lub blogu, prezentacji ppt, gadżetu reklamowego itp.

Do 9 grudnia 2017 Komisja Szkolna typuje najlepsze Zespoły i zgłasza uczestników za pomocą załączonej (wraz z regulaminem) Karty zgłoszenia do konkursu (prosimy o wypełnienie drukowanymi literami). Wraz z wypełnioną Kartą dostarczona zostaje do Muzeum Sztuki w Łodzi Prezentacja Zespołu.

O ostatecznym zakwalifikowaniu się do II etapu decyduje Komisja Konkursowa powołana przez Dział Edukacji Muzeum Sztuki w Łodzi.

Termin nadsyłania prac na adres upływa  9 grudnia 2017:

Muzeum Sztuki w Łodzi

ul. Więckowskiego 36

90-734 Łódź

z dopiskiem Dział Edukacji, Do czterech razy sztuka!

 

Dział Edukacji Muzeum Sztuki w Łodzi

Osoba odpowiedzialna: Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk

k.madrzycka@msl.org.pl

605 060 063

 

Załączniki

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.