Przejdź do sekcji:

Dzieła Stefana Krygiera w kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi

Obecnie w Wenecji można zobaczyć wystawę "Ośrodek Kondensacji Formy" prezentująca wybrane dzieła Stefana Krygiera, jednak w kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi znajduje się o wiele więcej prac artysty.

INFO

Miejsce

Portal Zasoby

W początkowych latach, tuż po studiach, Stefan Krygier tworzył prace inspirowane antycznym Egiptem i starożytną Grecją, badając relacje między sztuką dawną a współczesną. Po okresie figuratywnym, w latach 1963 – 1964 powstały serie obrazów – reliefów, grafik i płaskorzeźb skupionych na analizie zagadnień strukturalnych. Od końca lat 60. i w latach 70. artysta brał aktywny udział w kreowaniu życia artystycznego w Polsce, uczestnicząc w licznych spotkaniach, plenerach, warsztatach i sympozjach skupiających twórców i teoretyków sztuki, jak również w wydarzeniach organizowanych przez artystów z kręgu sztuki konceptualnej. Powstały w tym czasie serie reliefów i obiektów przestrzennych zatytułowane Kolineacje, Konflikty oraz Ośrodek kondensacji formy I i II, a także mocno zgeometryzowane obrazy olejne. Prace z tego okresu pozostawały w sferze oddziaływania konstruktywizmu, zbliżając się jednocześnie do konceptualizmu. W latach 80. Krygier powracał do zagadnień, którymi zajmował się w poprzednich okresach swojej twórczości uzupełniając je o nowe problemy związane z percepcją wzrokową.


Na portalu Zasoby znajdziecie zdigitalizowane prace Stefana Krygiera z różnych okresów jego pracy twórczej.


Serdecznie zapraszamy na wirtualny spacer po kolekcji ms oraz do odwiedzenia  wystawy w Wenecji!

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

Portal Zasoby

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE