Przejdź do sekcji:

Dostępność Muzeum Sztuki w Łodzi

Staramy się, żeby Muzeum Sztuki w Łodzi było instytucją dostępną dla wszystkich!

Wejście do siedziby ms1 i ms2 dostosowane są do potrzeb osób korzystających z wózka:

ms1 – wejście od strony ul. Gdańskiej 43, pierwszy od lewej prześwit w podcieniach dostępny bezpośrednio z chodnika

ms2 – wejście od strony rynku Manufaktury

Sale wystawowe w obu siedzibach, a także biblioteka i Magazyn Studyjny w ms1 są dostępne dla osób korzystających z wózka. Wyjątkiem są sale ekspozycyjne w ms1 na wysokim parterze, do którego nie można dostać się windą z drugiej, wyremontowanej klatki schodowej.

Obok wejścia do windy w ms1 na każdym piętrze znajdują się tablice z rozpiską pięter w Braille'u. Opisy nad klamkami w toaletach w ms1 i ms2 również dostępne są dla osób niewidomych.

W poniższych załącznikach znajduje się audiodeskrypcja funkcjonalna dotycząca obu siedzib ms1 i ms2. Dodatkowo znajdują się opisy fasad budynków, gdzie mieści się muzeum.

W kasach ms1 i ms2 dostępna jest usługa Wideotłumacza oraz pętla indukcyjna.

Wejścia do budynków ms1 i ms2 posiadają znaczniki Totupoint.

W środy od godziny 16.00 do zamknięcia obowiązują godziny przyjazne sensoryczne. Dzieła hałaśliwe i i z mrugającym światłem zostają na ten czas wyłączone.

W ms1 miska dla psa znajduje się na dziedzińcu po lewej stronie od wejścia.

W ms2 miska dla psa znajduje się przy toaletach po prawej stronie przy kolumnie.

Załączniki

Zobacz także

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE