Przejdź do sekcji:

Do czterech razy sztuka!

SZANOWNE NAUCZYCIELKI I SZANOWNI NAUCZYCIELE!

DROGIE UCZENNICE I DRODZY UCZNIOWIE!

 

Dział Edukacji Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza do udziału w 9. edycji interdyscyplinarnego konkursu o kulturze współczesnej „Do czterech razy sztuka!”

Konkurs skierowany jest do uczennic i uczniów szkół podstawowych województwa łódzkiego, w dwóch grupach wiekowych: klasy V-VI oraz klasy VII-VIII. Chętne osoby zawiązują czteroosobowe zespoły. Następie wykorzystując swoje otwarte umysły, spryt, różnorodne zainteresowania, wiedzę z zakresu literatury, historii i wiedzy o sztuce XX i XXI wieku konkurują z innymi zespołami w trakcie czteroetapowych zmagań konkursowych. Zespołowy charakter podnosi umiejętności interpersonalne jego uczestniczek/uczestników, wzmacnia potrzebę współpracy i wzajemnego wspierania się podczas realizacji niestandardowych zadań. Każdy z czterech etapów konkursu ma inną formułę i wymaga od osób biorących w nim udział wykazania się innymi umiejętnościami, a przede wszystkim kreatywnością. 

Etap I (Prezentacja) - do 9 grudnia 2019 należy dostarczyć PREZENTACJĘ (w dowolnej formie) wraz z imienną listą zakwalifikowanych osób biorących udział w konkursie oraz oświadczenia dotyczące przetwarzania danych osobowych

Etap II (Podchody) – luty  2020

Zabawa w Podchody i rozwiązywanie różnorodnych zadań na trzech piętrach ekspozycji stałej ms²

Etap III (Biblioteka) –  marzec 2020,

Szukanie informacji potrzebnych do wypełnia Karty Pracy z wykorzystaniem Internetu, księgozbioru biblioteki muzealnej w ms¹ oraz wiedzy własnej

Etap IV (Turniej oraz uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców) –  maj 2020

Finałowy turniej z różnorodnymi zadaniami i grami przy udziale kibicującej publiczności.

Od września do grudnia 2019 zapraszamy na specjalny cykl spotkań PRZEĆWICZ! Do czterech razy sztuka! przygotowujących do konkursu obejmujący twórcze warsztaty, mini-wykłady, gry i  zabawy kreatywne dotyczące historii Muzeum Sztuki w Łodzi oraz historii sztuki XX i XXI wieku, oprowadzenia po kolekcji stałej ms², gdzie odbywa się II etap konkursu, lekcję biblioteczną w muzealnej bibliotece w ms¹, gdzie odbywa się III etap konkursu.

Na spotkania PRZEĆWICZ! Do czterech razy sztuka! zapraszamy uczennice i uczniów szkół podstawowych. Udział w cyklu nie obliguje do uczestnictwa w konkursie.

Terminy spotkań:

14 września (sobota) godz. 13.13 ms¹  ul. Więckowskiego 36

28 września (sobota) godz. 13.13 ms¹ ul. Więckowskiego 36

12 października (sobota) godz. 13.13 ms¹ ul. Więckowskiego 36

26 października (sobota) godz. 13.13 ms¹ ul. Więckowskiego 36

16 listopada (sobota) godz. 13.13 ms¹ ul. Więckowskiego 36

23 listopada (sobota) godz. 13.13 ms¹ ul. Więckowskiego 36

7 grudnia (sobota) godz. 13.13 ms² ul. Ogrodowa 19

 

Koszt: 1 zł od osoby

Obowiązują zapisy drogą elektroniczną, email: k.madrzycka@msl.org.pl

 

I etap – Prezentacja

Etap I polega na sformowaniu czteroosobowych zespołów. Każdy Zespół tworzy Prezentację, dowolną w formie i technice.

Prezentacja powinna być odpowiednikiem listu motywacyjnego i odpowiadać m. in. na pytania:

Jak się nazywacie?
Czym się interesujecie?
Co robicie w czasie wolnym?
Dlaczego chcecie wziąć udział w konkursie?

Forma i technika Prezentacji podlegają szerokiej ocenie Komisji Konkursowej.

Prezentacja może przyjąć formę plakatu, ulotki, folderu reklamowego, filmu reklamowego, strony internetowej lub blogu, prezentacji ppt, gadżetu reklamowego itp.

Do 9 grudnia 2019 Nauczyciel typuje najlepsze Zespoły i zgłasza Uczestniczki/Uczestników za pomocą załączonej (wraz z regulaminem) Karty zgłoszenia do konkursu (prosimy o wypełnienie drukowanymi literami). Wraz z wypełnioną Kartą dostarczona zostaje do Muzeum Sztuki w Łodzi Prezentacja Zespołu oraz oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych.

O ostatecznym zakwalifikowaniu się do II etapu decyduje Komisja Konkursowa powołana przez Dział Edukacji Muzeum Sztuki w Łodzi. W przypadku dużej liczby zgłoszeń Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo do wyboru jednego Zespołu jako reprezentanta szkoły.

Uwaga! Prezentacje mogą być wykorzystane w kolejnych etapach konkursu.

Muzeum Sztuki w Łodzi

ul. Więckowskiego 36

90-734 Łódź

z dopiskiem Dział Edukacji, Do czterech razy sztuka!

 

Dział Edukacji Muzeum Sztuki w Łodzi

Osoba odpowiedzialna: Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk

k.madrzycka@msl.org.pl

605 060 063

Załączniki

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE