Przejdź do sekcji:

Czytanki Muzeum Sztuki w Łodzi

Co środę, od 8 kwietnia, zapraszamy do wysłuchania fragmentów tekstów z naszej bogatej oferty wydawniczej. Znani i lubiane artyści i artystki - Wojtek Bąkowski, Dominika Olszowy, Michał Libera, Alex Freiheit i Marcin Polak - wezmą na warsztat teksty m.in. Katarzyny Kobro, Władysława Strzemińskiego i Debory Vogel.


INFO

Miejsce

profil Muzeum Sztuki w Łodzi na Facebooku

Czas

cyklicznie, co środę o g. 19:00

We współczesnej interpretacji wysłuchamy walecznej odezwy modernistycznej rzeźbiarki, która wierzyła iż “sztuka nie powinna być luksusem życiowym”. Za Strzemińskim wyobrażać sobie będziemy jak: “Wzlatujące ruchy kiwających się latarni rzucały prostokąty stronic nienapisanej noweli, ścianami pokoju otwierając równomiernie odcinki dzielonego czasu”. Zanurzymy się w słowach Debory Vogel, przekonującej o naturalnej zamianie ról, gdy urządzone wnętrze zaczyna przejmować kontrolę nad swoimi mieszkańcami i przemeblowywać im głowy. Jak pisała filozofka i krytyczka: “zaczyna kształtować człowieka. Może ono wychować w nim instynkt pewnego sposobu odczuwania rzeczy i myślenia”. Nie zabraknie też współczesnych opracowań poświęconych inspirującym przedsięwzięciom jak - trwająca nieprzerwanie cztery dekady - niezależna Galeria Wschodnia oraz Studio Eksperymentalne Polskiego Radia. Na to ostatnie spojrzymy z perspektywy jego twórcy, Józefa Patkowskiego i jego pierwszych kontaktów z teatrem wyobraźni, od którego zaczął swoją przygodę z radiem.

Poszczególne odcinki “Czytanki” kolejno 8, 15, 22, 29 kwietnia oraz 6 maja będą pojawiać się zawsze o godz. 19.00 na facebookowym profilu Muzeum Sztuki w Łodzi.

 

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

Na zasoby.msl.org.pl znajdziesz

INFO

Miejsce

profil Muzeum Sztuki w Łodzi na Facebooku

Czas

cyklicznie, co środę o g. 19:00

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE